Kim jest założyciel i główny ideolog Femenu? Jak się okazuje, jego …

opublikowano: przedwczoraj, 17:56

| ostatnia zmiana: przedwczoraj, 18:04

Fot. PAP/EPA

O skandalach wywoływanych przez feministyczną grupę Femen słyszeliśmy niejednokrotnie. Najczęściej ich demonstracje i pikiety uderzają we wszystko, co związane z religią i obroną tradycyjnych wartości. Jeden z najbardziej szokujących happeningów dotyczył belgijskiego biskupa, o czym informowaliśmy na naszym portalu.

WIĘCEJ: Czy to bojówki SA? Bolszewicy? Nie, to terror aktywistów homoseksualnych w praktyce. ZOBACZ WSTRZĄSAJĄCE ZDJĘCIA

Co ciekawe, w minioną środę w Wenecji został zaprezentowany film o jednym z twórców Femenu. Wiktor Swiatski - główny ideolog i założyciel organizacji - został wzięty pod lupę w filmie pt. "Ukraina to nie burdel".

Bywa straszny w stosunku do dziewczyn. Potrafił krzyczeć na nie i nazywać je dziwkami, sukami

- relacjonuje Australijka Kitty Green, autorka dokumentu.

Choć Femen jest mocno feministyczny, to działania Swiatskiego są mocno odróżniające się od idei, które promuje organizacja. Swiatski - jak przekonuje reżyser - potrafi krzyczeć, wyzywać i bluzgać na działaczki. Same członkinie Femenu przyznają się do dziwnego uzależnienia:

Jesteśmy psychicznie uzależnione od niego, chociaż zdajemy sobie z tego sprawę i wiemy, że możemy działać bez jego pomocy

- mówi jedna z działaczek.

Sam Swiatski tłumaczy swoje zachowanie misją, którą ma wobec kobiet zaangażowanych w ruch Femenu:

Te dziewczyny są słabe. Nie mają siły ani charakteru

- mówi. I przekonuje, że jego zachowanie pozwala na ewolucję zachowań feministek.

Prezentujemy zwiastun wspomnianego filmu:

lw, polskathetimes

tagi:

Femen

Via: wpolityce.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~YyIP8$4BB

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply