Книжка про "Фемен" вийде у Парижі

Як наші предки ставилися до тіла, вивчає тернополянка Лілія Мусіхіна, 34 роки. Восени вийде її книжка з робочою назвою "Тіло і тілесність в українській культурі".

— Пишу і про дошлюбні сексуальні стосунки. Знайшла жіночку, яка брала у батьків благословення на "притул". Це імітація статевого акту без втрати цноти, — розповідає Лілія Мусіхіна. — Молодь після вечорниць часто лишалися ночувати у хаті, де проводили досвітки. Тут і дозволяли "притул". Хоча є багато документів про притягнення до суду хлопців, бо дівчата таки вагітніли. Особливо відрізнялися вечорниці у гуцулів. У горах інакше ставляться до сексуальності. Життя серед природи послаблює табу. В мене на очах жінка відпускала дочку-старшокласницю на цілу ніч. Каже: "А чого боятися? Нічого поганого їй не зроблять. Тут як навесні все зацвіте, то жодна дівчина собі не господиня". Хоча традиції в двох сусідніх селах могли бути зовсім різні. Те, що дозволяли робити хлопцям із дівчатами зі свого села, забороняли з дівчатами із сусіднього. За це треба було платити парубоцькій громаді викуп. Або порушника били.

8 березня у Парижі презентують книжку про жіночий рух "Фемен".

Зараз над текстом працюють лідерка руху 27-річна Анна Гуцол, а також його найактивніші учасниці.

— Ми не живемо нашою ідеєю з 9.00 до 18.00, ми завжди — "Фемен", — говорить Анна. — Тому читачі побачать історію кожної з нас. З'єднає ці розповіді в один сюжет Галина Аккерман — наш перекладач і редактор. Вона відомий журналіст і публіцист, також допомагала писати книжку Горбачову. Галя Аккерман із Москви. 1984-го емігрувала до Франції.

— Давно хотів написати твір, де вбиваю програміста, — киянин Антон Кушнір, 29 років, завершує свій другий роман "Майстер гри".

— Головні герої — команда, яка працює у студії з розробки комп'ютерних ігор. Вони й живуть за їх законами. Комп'ютерним іграм я віддав багато місяців життя. Зараз граю мало. Поборов залежність силою волі. Багато в чому допоміг світ літератури, куди я потрапив після першої книжки "Урбан страйк". З'явилися нові знайомства і події, які давали мені достатньо емоцій.

Via: gazeta.ua


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~wmMse$22x

This entry was posted in UA and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply