Kolejny atak na trofeum Euro. Tym razem w Dniepropetrowsku (wideo)

Podczas prezentacji Pucharu Henriego Delaunay'a w Kijowie, na trofeum doszło do dwóch ataków. Teraz sytuacja powtórzyła się w Dniepropetrowsku. Za incydentem stał ukraiński ruch feministyczny FEMEN.

Magazyn Futbol - szukaj w kioskach!
Teraz TYLKO 4,50 zł

W Kijowie jeden z ataków był prowokacją jednej z aktywistek znanego z głośnych akcji ukraińskiego ruchu feministycznego FEMEN. W Dniepropetrowsku powtórzył się scenariusz ze stolicy Ukrainy. Dwie kobiety podeszły do pucharu, by się z nim sfotografować, a gdy znalazły się w bezpośredniej odległości od niego, zdjęły koszulki, po czym zrzuciły trofeum na ziemię.

Puchar Henriego Delaunay'a przyjechał na Ukrainę 11 maja. Był prezentowany w Kijowie, Doniecku, Charkowie, Lwowie, Iwano-Frankowsku, Odessie. Dniepropetrowsk jest ostatnim miastem, w którym kibice mogli zobaczyć trofeum Euro 2012.

Zobacz atak na trofeum, do którego doszło w Dniepropetrowsku:

Via: futbolnews.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~C5ntH$wu

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply