Kolejny atak topless na Puchar Euro

Ataku dokonały dwie feministki, które podczas prezentacji trofeum mieszkańcom miasta strąciły je na ziemię. Jedna z nich to działaczka znanego z głośnych akcji ukraińskiego ruchu Femen, druga zaś to towarzysząca jej obywatelka Francji.

Feministki działały według scenariusza wypróbowanego 12 maja w Kijowie. Wówczas to jedna z aktywistek Femenu podeszła do pucharu Delaunaya pod pretekstem zrobienia sobie zdjęcia. Gdy stanęła obok trofeum, niespodziewanie zdjęła koszulkę ukazując piersi, oraz wykonany na brzuchu napis "Fuck Euro 2012". W wyniku szarpaniny młodej kobiety z ochroniarzami puchar spadł z podestu, a działaczka została zatrzymana przez milicję. Puchar Euro 2012 został zaatakowany przez półnagą kobietę. Aktywistka... czytaj więcej »

W poniedziałek w Dniepropietrowsku było podobnie. Ukrainka i Francuzka także podeszły do pucharu, by się z nim sfotografować, a gdy znalazły się w bezpośredniej odległości od niego, zdjęły koszulki, po czym zrzuciły trofeum na ziemię. Zostały zatrzymane przez milicję.

Nie chcą EURO

Kobiecy ruch Femen protestuje przeciwko Euro 2012 na Ukrainie i w Polsce, oskarżając UEFA o propagowanie turystyki seksualnej i rozpijanie społeczeństwa.

Puchar Henri Delaunaya przybył na Ukrainę z Polski 11 maja. Prezentowany jest w sześciu miastach: Kijowie, Doniecku, Charkowie i Lwowie, które będą gościć rozgrywki Euro 2012, oraz Iwano-Frankowsku, Odessie i Dniepropietrowsku.

bor//bgr

Via: tvn24.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~SndiJ$yP

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply