Küçük’ün son hedefi

<!--

-->

Kaçak Saray’ın kadrolu köşe yazarı Cem Küçük’e, Can Dündar’la Erdem Gül’ün hapse atılması bile yetmedi. Dün köşesinde, Hürriyet’in Altın Kelebek Ödül töreninde Can Dündar ve Erdem Gül’e selam yollayanları diline dolamış. En kolay hedef olarak da Gülben Ergen’i seçmiş ki, ona ve eşine yüklenmiş.

Diyor ki, “Daha birkaç ay önce Ramazan programında kocası Erhan Çelik’le beraber gidip Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan Hanımefendi’ye yalakalık üzerine yalakalık yapan Gülben Ergen, Altın Kelebek ortamını görünce de bir anda Hürriyet gazetesi ile Aydın Doğan, Cumhuriyet gazetesi ile Can Dündar yalakası haline gelmiş ve şov yapmış.”

Küçük, Erhan Çelik’in ticari işlerinden de söz etmiş. Söylemleri, “Ya taraf olacaksın, ya bertaraf” kanununu hatırlatıyor. Bu kanunu kimin koyduğunu da biliyoruz. Ülkede her türlü üretim ve yönetim tekeli sadece sarayda, saray destekli AKP’lilerde, havuzcularda ve Cem Küçük’te.

Bunu zaten biliyoruz. Şimdi şunu görüyoruz ki, bu cenaha bir selam borçluysan, böyle başına kakıyorlar.

 

Üvey başbakan yardımcısı Tuğrul Türkeş arkaya atıldı

TBMM’de Bakanlar Kurulu için ayrı bir oturma grubu yer alıyor. O bölümün en ön sırasında Başbakan ve 4 yardımcısı oturuyordu. Ancak kurulan yeni hükümette, başbakan yardımcılığı sayısı 5’e çıkarıldı. MHP’li Tuğrul Türkeş de başbakan yardımcısı oldu. Meclis’teki koltuk sayısı ise artırılmadı.

Böylece bir başbakan yardımcısı, arka sıraya geçmek zorunda kaldı. İlk toplantılarda “Üvey başbakan yardımcısı kim olacak” sorusu konuyu bilenlerin aklındaydı. Aslında herkesin bir tahmini vardı ama kimse “Tabii ki Tuğrul Türkeş” demek istemiyordu.

Sonuçta bu gerçekleşti; öz AKP’liler ilk sırayı paylaştı, “Üvey” veya “Sonradan AKP’li” Tuğrul Türkeş arka sıraya kaldı. Ancak Sayın Türkeş çok üzülmesin. Başbakan veya bir yardımcısı gelmeyince, hasret giderme şansı var.

 

 

Milas’ta akıl tutulması

Milas Belediye zabıtaları dilencileri toplamış, yanlarında poz vermiş, fotoğraf çektirip medyaya dağıtmış.

Fotoğraflara ek basın bildirisinde de “Halkın duygularını istismar ederek, haksız kazanç elde eden dilencilere yönelik operasyonlar sürüyor” denilmiş

Ey Milas Belediye başkanı. Ey zabıta müdürü. Gücünüz onlara mı yetiyor? “Halkın duygularını istismar edip milyon Avro götürenleri” böyle teşhir etsenize.

 

FEMEN'den destek

Söz Can Dündar- Erdem Gül’den açılmışken FEMEN’in desteğinden de söz edelim.

FEMEN Türkiye, dün kendilerine özgü eylem stilleri ile Can Dündar ve Erdem Gül’e destek verdi.

Üstsüz bir FEMEN eylemcisi, “Can Dündar ve Erdem Gül yalnız değildir” diye üzerine yazıp poz verdi.

Atılan tweette de “FEMEN, basın özgürlüğünün yanında, baskının karşısında” yazdılar. Öncelikle Cumhuriyet ailesi olarak teşekkür ederiz. Ayrıca FEMEN Türkiye’nin, Cem Küçük’lerin, Akit’lerin, sarayların şerrinden korkmaması da takdire şayan.

Tebrikler.

 

Bidon kafalı yasak yoz kitle serbest

Cem Küçük, Altın Kelebek Ödül töreninde Can Dündar- Erdem Gül’ü alkışlayanlara da tahammül edememiş. Onlar için de, “Zaten çoğu vatan ile gönül bağı olmayan ve Batı’ya tapan sömürge sanatçısı konumunda olan yoz kitle” demiş.

Onlar için de, “Zaten çoğu vatan ile gönül bağı olmayan ve Batı’ya tapan sömürge sanatçısı konumunda olan yoz kitle” demiş. Erdoğan, Bekir Coşkun’a niye kızıyordu: Göbeğini kaşıyan adam dediği için. Erdoğan, Yılmaz Özdil’e niye kızıyordu: Bidon kafalılar diye yazdığı için. Peki şimdi kadrolu köşe yazarı çıkıp sanatçılara ne diyor:

“Sömürgü sanatçısı, yoz kitle.” Hakaretse, ikisi de hakaret değil mi? “Yookkkk” diye bir ses gelebilir saraylardan. “Benim köşe yazarım yoz da der, sömürgeci de. Çünkü o layüseldir.” Hadi canım sen de...

Via: cumhuriyet.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~eQRxd$6NF

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply