"Kyiv Ofisimizde Bulunan Silahları Polis Yerleştirdi"

Kyiv'deki merkez ofisine yapılan polis baskını sonucunda üyeleri hakkında "yasadışı silah bulundurma" gerekçesiyle dava açılan FEMEN bir açıklama yaparak bulunan silah ve patlayıcıların polis tarafından yerleştirildiğini öne sürdü.

Femen'in Ukrayna ofisine polis baskın düzenledi. Reuters'ın haberine göre polis, isimsiz bir bomba ihbarı üzerine FEMEN'in Kyiv'deki merkez ofisine baskın düzenlendiğini ve operasyon sonrasına patlayıcı madde ve silah bulunduğunu açıkladı.

FEMEN'den Anna Gustol polisin kendilerine bomba ihbarı olduğunu ve binayı boşaltmaları gerektiğini, binayı terk ettikten birkaç dakika sonra kendilerini çağırım silahları sorduklarını söyledi.

"Bu malzemelei bulduklarını iddia ediyorlar. Ama silah, patlayıcılar, uyuşturucudan bahsediyorlar. Bunlar bize ait değil, son derece absürt."

FEMEN de kendi sitesinden "Benim Bedenim Benim Silahım" başlıklı açıklama yaparak silah ve patlayıcıların polis tarafından yerleştirildiğini ileri sürdü.

"FEMEN ofisinde bulunduğu öne sürülen silahlar güvenlik güçlerinin yerleştirildiği bir Ukrayna-Rusya operasyonudur.

"Salı günü FEMEN Kyiv ofisi bomba ihbarı gerekçesiyle polis tarafından boşaltılmıştır. Ancak aynı binada bulunan diğer kişilere böyle bir uyarı yapılmamıştır.

"Ofiste bir süre yalnız kalan polis ağır silah, patlayıcı ile Putin ve Patrik Kiril'e ait fotoğraflar yerleştirdi. Ardından aktivistleri çağıran polis bir tiyatro oyunu gerçekleştirerek ofiste arama yaptı ve bu malzemeleri "buldu".

"FEMEN aktivistleri hakkında iki ile beş yıl arası hapis cezası istenen "yasadışı silah bulundurma" suçundan dava açıldı. Aktivistler polis merkezine götürüldü, yazılı ifadeleri alınarak serbest bırakıldı.

"FEMEN olarak bu durumun Rusya ve Ukrayna gizli servisinin bir komplosu olduğunu ve FEMEN aktivistlerinin suçlanmaya çalışıldığını düşünüyoruz." (EA)

Via: bianet.org


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~vQRxd$45q

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply