Лідерку FEMEN вислали з Росії до Франції

Акція

Одна з останніх акцій руху в Парижі: протест проти того, що IKEA прибрала фото жінок зі своїх каталогів для Саудівської Аравії

Лідерку руху FEMEN Анну Гуцол вислали з Росії до Франції. Напередодні пані Гуцол затримали в аеропорту Санкт-Петербурга.

Як сказано на сайті руху, Анну Гуцол на невизначений термін оголосили персоною нон-грата у Росії і вислали до Парижа, звідки вона у п'ятницю прилетіла до Санкт-Петербурга.

У п'ятницю, як заявляють представники руху, пані Гуцол затримали в аеропорту співробітники Прикордонної служби Росії та Федеральної служби безпеки.

Як повідомила раніше агенція "Інтерфакс" з посиланням на джерела у правоохоронних органах, прикордонна служба Росії не впустила на територію тієї держави Анну Гуцол, натомість її провели до екстериторіальної зони петербурзького аеропорту, звідки і відправили назад до Парижа.

FEMEN заявляє, що подібні заходи не змусять рух відмовитися від "ідеї атакувати путінський режим на підконтрольних йому територіях".

Рух FEMEN відомий епатажними топлес акціями, які відбуваються вже не лише в Україні. Кілька з них безпосередньо пов'язані з Росією.

Так, в березні під час голосування на виборах президента Росії напівоголена активістка руху увірваласяна дільницю, де голосував тоді ще прем'єр-міністр Росії Володимир Путін.

Влітку активістка руху FEMEN топлес зустрілав аеропорту Бориспіль в Києві главу Російської православної церкви Кирила.

Крім того, в серпні FEMEN улаштував акцію на підтримку учасниць панк-гурту Pussy Riot, який у Росії засудили до двох років ув'язнення (одній з них апеляційний суд замінив покарання на умовне). Акція зі спилювання хреста в центрі Києва викликала неоднозначну реакцію серед громадськості.

Via: bbc.co.uk


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~Z2ega$1sj

Leave a Reply