Marocké úřady na mrtvici: Dva muži se líbali, členky Femen ukázaly …

Maročané se líbali ve středu u jednoho z nejnavštěvovanějších míst v Rabatu, kde v úterý řádily také dvě francouzské členky radikálního hnutí Femen - ty navíc tradičně obnažily svá ňadra. Protestovaly proti tomu, že homosexualita je v Maroku trestným činem.

Francouzky byly hned po činu u minaretu Hasan zatčeny a vyhoštěny ze země. Stejně dopadla ve středu jedna Španělska, která jim podle marockého ministerstva vnitra pomohla protest připravit.

S nevolí úřadů se setkala také britská skupina Placebo, která při úterním koncertě v Rabatu podpořila na pódiu před desítkami tisíc diváků místní homosexuály.

Ministerstvo v prohlášení činy odsoudilo a nazvalo je sérií provokací a obtěžování, kterými zahraniční subjekty vědomě porušují marocké zákony, útočí na sociální a náboženské základy marocké společnosti a snaží se poškodit veřejnou morálku.

reklama

Via: zahranicni.eurozpravy.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~Q6PQe$68h

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply