Máš koule na to volit ženskou? Feministky se na protest svléknou

Hlavní strana Marketing


08.10.2013 15:15

K osvědčené formě jak k sobě přitáhnout pozornost potažmo nástrojům marketingu patří odhalování poprsí. Příští týden se prý "vyprsí" české feministky.

"Máme dost české politické sexmise! Máme dost politiky bez žen! Máme dost planých slibů!" volají v prohlášení české feministky a zvou 14.10. v 18:30 na pražské Malostranské náměstí, kde plánují uspořádat happening "nahoře bez". "Fórum 50 % dlouhodobě upozorňuje na zoufalý nedostatek žen v české politice. Protože jsme již vyčerpali všechny řádné možnosti a změna nepřichází, rozhodli jsme se pro radikální formu protestu. Po vzoru feministické skupiny Femen vyjádříme svůj nesouhlas s absencí žen na kandidátních listinách," píše se v prohlášení (více o české kampani také na www.sexmise.org).

Ukrajinské hnutí Femen vyznává přesvědčení, že žádný muž nebude věnovat dostatečnou pozornost protestující ženě, pokud se přitom zrovna neodhaluje. S tímto přesvědčením bojovali např. proti prostituci. U nás v minulosti velkou pozornost vyvolalo akce hromadného kojení, kterou ve svém sídle zorganizovala agentura Ogilvy spolu se stránkami Babyweb.cz. Chtěli tak vyjádřit nespokojenost nad zakazováním fotek kojících žen na Facebooku. Před čtyřmi roky tak hromadně kojila asi stovka žen, agentura se pak postarala o dostatečnou medializaci celé akce.

Foto: ČTK

Bohuslav Bohuněk

Via: marketingsales.tyden.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~L2ega$4HK

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply