Masaya zıplayan eylemciden ‘iç çamaşırı’ tepkisi

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi'nin, dün Frankfurt'taki basın toplantısı sırasında protesto ederek masasına çıkan Josephine Witt, yaptığı eylemden ziyade 'iç çamaşırı'nın görünmesiyle gündeme gelmesi konusunda serzenişte bulundu. 

Eylemi sebebiyle gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan 1993 doğumlu Witt, sosyal medyada gördüğü destek konusunda teşekkür etti, EMEN üyesi olduğuna dair söylentiler için "Üzgünüm hanımlar, konfeti eylemi FEMEN değildi. Ben kendimi bağımsız aktivist olarak görüyorum. #exfemen" şeklinde açıklama yaptı.

"SEN O KADAR DRAGHİ'NİN MASASINA ÇIK..."

Witt, iç çamaşırıyla ilgili gelen yorumlara, "sen o kadar Draghi'nin masasına çık, insanlar iç çamaşırını konuşsun" dedi.

mario-draghi.jpg 
NE OLMUŞTU?

Kürsüye çıkan Witt, elindeki poşette yer alan kağıt konfetileri Draghi'ye doğru fırlatmıştı. Kadın eylemcinin tişörtünde 'AMB diktatörlüğüne son verin' yazdığı belirtilmişti. Güvenlik görevlilerinin araya girmesiyle kadın kürsüden uzaklaştırılmıştı. Kısa bir aranın ardından basın toplantısı yeniden başlamıştı

SALONDAN KARGA TULUMBA ÇIKARDILAR- FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN
 

mario-draghi-basin-toplantisi-protesto.jpg
 

ekran-resmi-2015-04-15-15.56.23.png

Via: internethaber.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~XDJNP$5z9

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply