Milicja: Ukrainek z FEMEN-u nie porwano

Jak poinformował rzecznik prasowy homelskiego Zarządu Spraw Wewnętrznych (jemu podlega placówka w Jelsku), milicja o samym porwaniu dowiedziała się z internetu. Na miejsce wysłano milicjantów, a kobiety zostały przesłuchane.

 

Odnalazły się trzy zaginione aktywistki ukraińskiego ruchu FEMEN -... czytaj więcej »Rzecznik powiedział, że aktywistki nie złożyły zawiadomienia o przestępstwie a przeprowadzona obdukcja nie wykazała obrażeń ciała.

Kobiety są innego zdania

19 grudnia trzy aktywistki z ukraińskiej grupy Femen rozebrały się przed siedzibą KGB w Mińsku. Trzymały w rękach plakaty, które wspierały więźniów politycznych na Białorusi. Protest odbył się w rocznicę rozbicia opozycyjnej demonstracji przeciwko sfałszowaniu wyborów prezydenckich. Innie Szewczenko, Oksanie Szaczko i Aleksandrze Niemczinowej udało się po skończonym proteście uciec. Twierdzą jednak, że tego samego dnia na dworcu autobusowym zostały porwane przez nieznanych mężczyzn i wywiezione 300 km od Mińska do lasu.

Jak mówią kobiety, były wtedy bite, zastraszane i polewane łatwopalną substancją. Później zostały wypuszczone i same trafiły do wsi Bieki. Aktywistki odnaleziono następnego dnia. Na Ukrainę trafiły pod opieką ukraińskiego konsula.

Via: tvn24.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~7M5hC$Pr

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply