Mizah haber gerçek zannedildi

misaro2

Benzer Konular


makarna


dscn9323


2198

Ülkemizin genç Mizah sitesi Mişaro Gazetesi’nin yaptığı yalan haber ülkeyi alarma geçirdi. Mizah sitesinin haberi internet haber portalları tarafından gerçek zannedilince ilk olarak haber sitelerinde, ardından ise yazılı basında FEMEN’in adaya geleceği gerçekmiş gibi yayınlandı. Haber bir gazete tarafından ön sayfada, logo yanına  taşınınca Meclis’te polis çıplak yapılacak eylem için alarma geçti.

ÇIPLAK EYLEM

Çok sayıda kişinin eylemi görmek için Meclise gittiği öğrenilirken, haberin doğru olmadığı ortaya çıkınca FEMEN günün espri konusu oldu. Haberi okuyanlar ise FEMEN kızlarını görmek için meclise gitti. Öte yandan sosyal medyada mizah haberin gerçek olmaması bir çok espriyi de beraberinde getirdi.

MİZAH HABERDE NE YAZIYORDU

Mizah sitesi Mişaro “dünyaca bilinen Ukraynalı kadın hakları savunucusu grup dün Kıbrıs’a giriş yaptı! Femen aktivistlerinin hedefinde KKTC Meclisi var! Geçtiğimiz hafta yoğun polemiklere sebep olan Doğuş Derya’ nın yaptığı açıklamaların ardından, Derya’ya yapılan saldırıları protesto etmek, ayrıca ülkede gece kulüplerinde çalıştırılan kadınlara özgürlük istemek için eylem yapacak. Bilindiği üzere Femen aktivistleri eylemlerini yarı çıplak olarak ve habersiz yapmaktalar.  Protestonun BRT 2 ve Meclis TV canlı yayındayken yapılacağı söylenmekte” şeklinde haberi okuyucularına aktardı.

misaro

Open all references in tabs: [1 - 3]

Via: detaykibris.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~eZEHQ$5lk

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply