Moulin Rouge’da Femen protestosu

Fransa’nın başkenti Paris’in en önemli simgelerinden bir olarak kabul edilen Moulin Rouge (Kırmızı Değirmen) kabaresi 125 yılını kutlarken, kadın hakları örgütü Femen’in protestosuna sahne oldu.

İki Femen üyesi ünlü kırmızı değirmenin bulunduğu binanın giriş kısmının üstüne çıkarak “devrimin rengi kırmızı” yazılı pankart açtı ve meşaleler yaktı.

Kadınlar kısa sürede Pigale bölgesindeki turistlerin şaşkın bakışları arasında güvenlik görevlileri tarafından bulundukları yerden indirildi.

Örgütten yapılan açıklamada “kadınların iğrenç bir şekilde istismar edildiği bu tarz yerlerin artık olmaması gerektiği” kaydedildi.

Erotik şovları, yetişkinlere yönelik eğlence programlarını ve ünlü kan-kan dansını görmek isteyen her yıl 600 bin kişi Moulin Rouge Kabaresi’ni ziyaret ederken ünlü mekanın yıllık cirosu 65 milyon euroyu buluyor.

Via: tr.euronews.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~skUVc$5Qm

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply