Нафіга попу гармонь, а патріарху Кирилу – фемен?

Нам пропонують "руській мір" із мракобіссям і безмежною владою паничів у брудних рясах

Схоже на те, що Москва сходить із розуму по-своєму. І в цьому чи не головну роль  заправляє людина, яка раз по раз влаштовує вояжі в Україну, своїми проповідями намагається в нашій державі створити свій "руській мір". Історія цього скандалу, за яким спостерігає весь світ така.

21 лютого 2012 четверо дівчат, учасниць феміністської групи Pussy Riot, влаштували в Храмі Христа Спасителя (ХХС) "панк-молебень" проти безмежного панування в церковних справах попів-бізнесменів та різних пройдисвітів.

Звісно, що багатьох віруючих ця акція надто засмутила, когось навіть обурила.

26 лютого, в Прощену неділю, стало відомо, що з ініціативи православних активістів порушено кримінальну справу проти учасниць групи Pussy Riot за частиною 2 статті 213 Кримінального Кодексу РФ (хуліганство). 5 березня Таганський районний суд Москви  санкціонував ув'язнення терміном на один місяць 20 днів двох молодих жінок (третє затримали трішки пізніше), підозрюваних в участі в цій акції. На даний момент всі вони знаходяться в СІЗО. За осудною їм статтею загрожує позбавлення волі строком до 7 років. Надія Толоконникова і Марія Альохіна - матері маленьких дітей.

Здавалося б, нехай би із цим розбиралися правоохоронні органи. Феміністки, без сумніву, повинні бути покарані, адже  подібна поведінка в святому храмі, як у громадському місці, недопустима. Але церковні начальники зайняли позицію  середньовічних інквізиторів. Постійно накаляють ситуацію, вимагають покарння все більшого кола людей. Хоча, відомо, в Єванглії про подібне сказано так: "благословляйте проклинающих вас, благотворите ненавидящим вас и молитесь за обижающих вас" (Мф. 5, 44).

Як цю заповідь виконує глава Російської православної церкви Кирило можна судити з його учорашніх (24 березня ц.р.) проповідей, які з'явилися в московські пресі.

Цитую мовою оригіналу:

"Появляются люди, которые оправдывают это кощунство, минимизируют его, стараются представить как некую забавную шутку. И печально, и от горечи сердце мое разрывается, что среди этих людей есть и те, кто называет себя православными, - сказал глава РПЦ. - Те люди не верят в силу молитвы. Они верят в силу пропаганды, в силу лжи и клеветы, в силу Интернета, в силу СМИ, в силу денег и оружия".

Він також заявив, що у народу, який сприймає акцію Pussy Riot як "якусь доблесть, як якесь вираження політичного протесту, як якусь доречну дію або як нешкідливий жарт", немає майбутнього. При цьому Кирило вважає, що ця акція - насмішка диявола і випробування віруючим.

За дві доби до цього міжрелігійна рада Росії ухвалила заяву, котра засуджує акцію панк-групи Pussy Riot в храмі Христа Спасителя. Учасники засідання, в який входять представники так званих традиційних релігій Росії, підкреслили, що "вчинок цих людей є не просто хуліганством, їх мета - розпалити ворожнечу в суспільстві на релігійному ґрунті".

Але й цим усе не обмежилося.

Патріархія РПЦ також вимагає притягнути журналістів, які висвітлювали панк-молебень Pussy Riot, а також всіх, хто сприяє поширенню "образливою інформацією", до кримінальної відповідальності за статтею 282-ю Кримінального кодексу ("розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі).

У листі, направленому представниками "ініціативної групи" в генпрокуратуру, говориться, що коло осіб, які спланували і провели акцію, "набагато ширше, ніж п'ять учасниць групи". "Очевидно, що кореспонденти центральних газет, наприклад "Новой газеты ", не випадково опинилися в ХХС під час блюзнірською акції ", - йдеться в листі. Також патріархія просить притягнути до відповідальності тих, хто фотографував акцію, ніс апаратуру і брав інтерв'ю в учасниць групи.

У неділю, 25 березня ц.р. настоятелі московських храмів повинні були зачитати прихожанам текст звернення. Після цього кожен настоятель повинен власноручно звернення підписати і відправити його в генпрокуратуру, а копію - в патріархію. За інформацією московських ЗМІ, ряд священиків відмовився зачитувати звернення.

Що це все, скажіть, як не середньовічне мракобісся? Що, як не хворобливе бажання провчити всіх, хто не поклоняється церкві і великому патріарху Кирилу?

І все це є хвалений "руський мір", який вони хочуть нав'язати Україні ?

Тим часом і всередині РПЦ з'явилися різні течії щодо оцінки подій у ХХС. Скажімо, відомий церковний публіцист, протодиякон Андрій Кураєв, як повідомляє московська преса, висловився в тому дусі, що ключар храму повинен був нагодувати дівчат млинцями, налити по чарці, вщипнути за зад (це ж бо феміністок!), і відпустити. Права рука Кирила, протоієрей Всеволод Чаплін наполегливо вимагає жорстких заходів. Активістка церковної благодійності Лідія Моніаві закликає проявити милосердя до арештованих, і це звернення підписують два десятки священиків. Церковний публіцист (і путініст) Тюренков пише листа із закликом засудити тих, хто не вимагає застосування до "Пусям" жорстких заходів, і деякі московські священики зачитують його з амвона.

В усьому цьому яскраво проглядається спроба російської церковної верхівки відверто до зрощення з кремлівською державною диктатурою. Вона відверто перебирає  на себе роль своєрідного церковного гестапо.

Цікаво щодо цього пише в своєму блозі такий відомий церковний діяч, священик Павел Адельгейм - http://adelgeim.livejournal.com/

Мовляв, отець Всеволод Чаплін каже, що за святині людина повинна віддати життя. Святині дорожче за людське життя. Слід уточнити: чиє життя хоче о. Всеволод віддати за святині? Своє чи чуже?

Напевне, рішення віддати життя за святині людина повинна приймати сама? Про життя о. Всеволода питання не стоїть.Йдеться про життя молодих жінок і їхніх дітей. За які святині вимагав Христос віддати життя? Він не закликав до людських жертвопринесень. Він брав жертву, яку приносили апостоли і мученики за благовістя. Це був їхній вибір.

"В Євангелії, пише Павел Адельгейм,  я не знайшов святинь, за які Христос закликав би віддати життя. Може о. Всеволод вкаже? Якщо мова про вигнання торговців із храму, Христос не забрав їх життя. Він прогнав їх із храму, але не мстив і не вимагав покарання. До речі, прогнав не за танець, а за торгівлю, яка тепер стала традицією в православних храмах. Так час змінює свідомість…"

Що ж стосується вимог жорстоко покарати  журналістів і всіх тих, хто мав із собою оргтехніку під час акції в ХХС, це неприкрита спроба відплати всім тим, хто буквально замучив головного попа Кирила (Володимира Гундяєва) з приводу його колосальних приватних заробітків на бізнесових операціях із активною торгівлею сигаретами та алкоголем. В окремих публікаціях, як відомо, вказувалося про оборудки на цьому злощасному товарі безсоромним попом на рівні мільйонни доларів США.

Щоправда, якраз цими днями на поверхню виліз іще один кулуарний скандал, тісно пов'язаний з особистою персоною патріарха Кирила.

Як повідомило "Радіо Свобода", в Москві виник публічний скандал із приватною квартирою пана Гундяєва, яка розташована в знаменитому "Домі на набережній" – про деталі читай тут - http://www.grani.ru/Society/m.196636.html

У цій квартирі, виявляється, живе якась Лідія Леонова, яку громадянин Гундяєв возить за собою повсюдно – в Смоленськ, Ленінград, Москву.

Одне слово, нафіга попу гармонь, а патріарху Кирилу – фемен?

Обібрався він у цій війні ганьбою, як пес блохами. І це, либонь, іще не кінець…

Via: gazeta.ua


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~Ab6fS$le

This entry was posted in UA and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply