Nagie piersi kontra były szef MFW. Femen protestuje w dniu …
Strauss-Kahn jednak stręczycielem?

Na początku lutego w Lille na północy Francji rozpoczął się proces o stręczycielstwo. Wśród 14 oskarżonych znajduje się były prezes Międzynarodowego Funduszu Walutowego i w jednej osobie swego czasu poważny kandydat socjalistów na prezydenta Francji – Dominique Strauss-Kahn (skrótowo zwany przez Francuzów „DSK”).

- Jestem niewinny - oświadczył we wtorek przed sądem DSK. Przyznał, ze brał udział w orgiach w hotelu, ale nie miał pojęcia, że przebywające tam kobiety były prostytutkami. - Nie było tam żadnych dzikich zachowań - mówił.

Afera z Carlton

Prostytucja nie jest we Francji nielegalna, ale nakłanianie do nierządu lub czerpanie z niego korzyści - już tak. Jeśli Strauss-Kahn zostanie skazany, grozić mu będzie do 10 lat więzienia.

Skandal zwany „aferą z Carlton”, od czterogwiazdkowego hotelu w Lille, który stanowił „oko cyklonu” całej sprawy, spowodował trzęsienie ziemi wśród lokalnych notabli, adwokatów, wysokiej rangi policjantów i przedsiębiorców.

Ich także oskarża się o sutenerstwo. Mieli oni organizować orgie z udziałem luksusowych prostytutek. Według śledczych, kilka dziewczyn lekkich obyczajów wożono nawet do Stanów Zjednoczonych, gdzie przebywał ówczesny prezes Międzynarodowego Funduszu Walutowego – Strauss-Kahn. Miał on w tego typu imprezach brać udział także w Paryżu.

Via: tvp.info


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~IXLvO$5p5

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply