Nagie piersi w cerkwi – zobacz zdjęcia

Nagie piersi w cerkwi - zobacz zdjęcia

Działaczki ukraińskiego ruchu feministycznego Femen protestują przeciwko projektowi ustawy o zakazie aborcji. Aktywistki zabarykadowały się w kijowskiej katedrze świętej Zofii. Z balkonu nad wejściem wywiesiły wielki czarne płótno z napisem stop, same zaś w strojach topless stały na balkonie, trzymały transparenty i biły w dzwony. Na plakatach widniały między innymi napisy -Nie mam twojego dziecka oraz - Kinder, Kirche, Kueche – dziecko, kościół, kuchnia – tradycyjne określenie na rolę kobiety w społeczeństwie.
Ukraiński parlament ma wkrótce obradować nad projektem ustawy zabraniającej usuwania ciąży. Feministki z Femenu żądają, by kobiety mogły o aborcji decydować samodzielnie.

Femen to ukraiński, niezarejestrowany ruch feministyczny, założony w 2008 roku w Kijowie przez studentki wyższych uczelni. Członkinie ruchu określają go jako seksi-feminizm.
Początkowo działaczki demonstrowały przeciwko narastającej na Ukrainie prostytucji i seks turystyce. Z czasem ruch rozszerzył swoje zainteresowanie również na politykę - odbyły się protesty przeciw fałszowaniu wyborów na Ukrainie i w Rosji.
Ruch zaistniał w mediach dopiero wtedy, gdy działaczki podczas akcji ulicznych, zaczęły demonstrować bez górnych partii ubrania, odsłaniając piersi.

(wp.pl / wikipedia /aj)

Podziel się
Wiadomosci.wp.pl
Znajdź nas również na:

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Via: wiadomosci.wp.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~GNy4E$pr

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply