Nahá aktivistka Femen narušila bohoslužbu v kolínské katedrále

Aktivistky hnutí Femen (ilustrační foto) - Foto:  ČTK/AP

Aktivistky hnutí Femen (ilustrační foto)Foto:  ČTK/AP

Mladá aktivistka ze skupiny Femen si stěžuje na tvrdý zásah německých bezpečnostních sil. V kolínské katedrále narušila bohoslužbu, když krátce před požehnáním vyskočila na oltář s nápisem „já jsem Bůh" na nahé hrudi. Policie ji okamžitě zadržela.

Bohoslužbu kardinála Meissnera si členka hnutí Femen nevybrala náhodně. Kolínská diecéze je považovaná za baštu katolíků v Německu. Samotného kardinála obviňuje studentka filozofie ze sexistických a patriarchálních postojů. 

Devatenáctiletá žena se tímto způsobem prezentovala už poněkolikáté. V lednu s dalšími čtyřmi kolegyněmi zaútočili při veletrhu v Hannoveru na ruského prezidenta Putina, kterého nápis na jejich nahé hrudi označoval za diktátora. 

Nedávno pronikla i do živé televizní show po fotbalovém utkání Ligy Mistrů. To pro změnu chtěla upozornit na děsivé podmínky dělníků pracujících na stavbách pro fotbalový šampionát v Kataru.  

Open all references in tabs: [1 - 3]

Via: rozhlas.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~TrOSN$4fG

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply