Nahé aktivistky z hnutí Femen demonstrovaly během papežovy …

Čtyři ženy se odhalily během tradiční modlitby, kterou papež pravidelně pronáší z balkonu nad náměstím. Podle agentury AP se nezdálo, že by papeže incident vyvedl z rovnováhy.

Aktivistky měly na odhalených zádech napsáno In Gay We Trust (Věříme v homosexuály) – v narážce na heslo na americké měně In God We Trust (Věříme v Boha) – a Shut Up (Mlč). „Dnes jsme zde, abychom protestovaly proti homofobii," řekla jedna z protestujících, Ina Ševčenková.

Původně ukrajinské hnutí Femen začalo bojem za práva žen a Ševčenková je jeho hlavní postavou. Ševčenková odjela z Ukrajiny koncem léta do Francie. Nyní s kolegyněmi organizuje protesty i v dalších zemích. Loni v září založila podle AFP v Paříži první „výcvikové středisko nového feminismu". Zaměřuje se nejen na práva žen, ale také na další oblasti.

Via: denik.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~eMhDZ$23n

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply