Nahé Ukrajinky: KGB nás unesla a zneuctila!

Minsk - Mezinárodní dohru měla v úterý skandální akce známého ukrajinského hnutí Femen, jehož poloobnažené aktivistky protestovaly proti represívnímu režimu prezidenta Alexandra Lukašenka před hlavní centrálou tajné policie KGB v Minsku. Čtyřčlenná výprava bojovných dívek svůj happening absolvivala zpočátku bez větší újmy, po jejím skončení však aktivistky beze stopy zmizely.


Informace měla původně média jen o kameramance skupiny, australské novinářce Kitty Greenové. Tu v úterý minská policie zadržela a zabavila jí kameru a fotoaparát. Po důrazné intervenci australského velvyslanectví byla Greenová propuštěna z vazby a vyhoštěna. Nyní se nachází v metropoli sousední Litvy Vilniusu.

Prsa jako zbraň proti radiaci i prostituci

V úterý odpoledne se ozvala i skupina ostatních dívek, které údajně v pondělí večer před odjezdem z minského nádraží do Kyjeva napadla skupina agentů běloruské KGB. Dívky byly se zavázanýma očima vyvezeny do lesa na jihu Běloruska, kde je policisté ohrožovali nožem, vysvlékli, ostříhali, polili benzínem a vyhrožovali upálením. Únosci nakonec nechali v noci nahé aktivistky bez dokumentů v lese nedaleko bělorusko-ukrajinských hranic. Tam vyčkaly příjezdu pracovníků ukrajinského velvyslanectví.
 
Aktivistky studentského hnutí Femen, které vzniklo v roce 2008, měly vzhledem k výstřední povaze svých protestů řadu konfliktů i na Ukrajině a v některých dalších evropských zemích. Postih se ale dosud vždy omezil na domluvu či pokutu. Členkami hnutí je zhruba 300 žen, z nichž dvacet se aktivně účastní "polonahých" protestů.


přeposlat známému

Doporučit článek


x

Via: zahranicni.eurozpravy.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~g3vWF$Lp

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply