Nahé ukrajinské feministky: Takhle řádí (nejen) na Euru

Nahé ukrajinské feministky: Takhle řádí (nejen) na Euru

Dnes | Text:  KORZO, veš | Foto:  Profimedia.cz

Ukrajinská ženská nahota byla k vidění i v neděli na hamburské ulici Reeperbahn. Aktivistky hnutí Femen tu s odhalenými ňadry protestovaly proti prostituci a sexuální turistice. Policie tentokrát nezasáhla. Sličné Ukrajinky přitom řádily i na fotbalovém Euru.

Protesty aktivistek Femenfotogalerie

Reeperbahn je světoznámým centrem zábavních podniků a sexshopů, které ulici vynesly označení "die sündige Meile" (hříšná míle). Prostituce je tu na některých místech úředně povolena.

Protest mladých Ukrajinek, které se právě v těchto místech obnažily do půl těla, proto působil právě na Reeperbahnu zvlášť pikantně!

Nahé ženské nechtějí fotbal a prostituci

Sličné Ukrajinky protestují obnaženými vnadami proti lecčemu a leckde. Nedávno se například svlékly ve zvonici kyjevské katedrály svaté Sofie. Protestovaly tím proti návrhu zákona o zákazu potratů. Zviditelnily se také na právě probíhajícím fotbalovém Euru, kde se nahé promenádovaly před zápasem Řecka s Ukrajinou. Policie nahé ženštiny ihned zpacifikovala.

Vše o fotbalovém Euro 2012: Čtěte nový Sport Aktuálně ZDE!

V Kyjevě se dočkala dramatických chvil i dědička světového hotelového impéria Paris Hilton, kde ji jedna z polonahých aktivistek hnutí Femen poslala veřejně a hlasitě do bordelu.

Prodávají společenské rituály

Hnutí Femen vzniklo před čtyřmi lety v západoukrajinském městě Chmelnyckyj. U jeho zrodu stály dvacetileté dívky Anna Hucolová, Saša Ševčenková a Oksana Šačkovová. Dnes má Femen na tři stovky aktivních sympatizantek a za jeho sídlo je považována kavárna Café Kupidon v kyjevské Puškinově ulici.

Poslání a cíle hnutí, jeho název je odvozen od označení lidské stehenní kosti, charakterizovala Anna Hucolová takto: "Pokud může ženské tělo propagovat všemožné zboží, musíme ho využít také k prodeji společenských ideálů!"

Nahé ukrajinské feministky. Podívejte se na jejich protesty do naší fotogalerie!

Open all references in tabs: [1 - 6]

Via: bleskove.centrum.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~NKDKA$181

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply