Najciekawsze zdjęcia maja ze świata konfliktów i wojskowości

Najciekawsze zdjęcia maja

Akcja izraelskich sił pancernych, półnagi protest w obronie młodej Tunezyjki, defilada na Placu Czerwonym czy palestyński "dzień katastrofy" - to niektóre wydarzenia, jakie obrazują najciekawsze zdjęcia maja wybrane przez nasz serwis. Zobacz, co jeszcze wydarzyło się w ubiegłym miesiącu.

Izrael - 6 maja

Izraelskie siły pancerne podczas ćwiczeń wojskowych na Wzgórzach Golan, niedaleko granicy z Syrią. Tel Awiw nie tylko obawia się, że konflikt w sąsiednim kraju rozleje się na cały region, ale również przekazania przez Damaszek nowoczesnej broni libańskiemu Hezbollahowi - zaciekłemu wrogowi państwa żydowskiego.

Izrael zajął Wzgórza Golan w trakcie wojny sześciodniowej w 1967 r. Powstałej później przy granicy strefy buforowej strzec mają siły pokojowe ONZ. Jednak filipińscy żołnierze, należący do błękitnych hełmów, byli już w tym roku dwukrotnie zatrzymywani przez syryjskich rebeliantów.

(wp.pl, PAP, AFP / mp)

Via: konflikty.wp.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~fMhDZ$2yB

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply