"Наше право" вимагає притягнути до кримінальної … – Інтерфакс

17:31

Представники громадської ініціативи "Наше право" просять Генеральну прокуратуру України порушити кримінальну справу стосовно учасниць FEMEN, які спиляли поклінний хрест у Києві, за статтею про порушення рівноправності громадян у релігійних переконаннях.

"Ми вважаємо обурливим те, що сталося в Києві. Це тяжчий злочин, ніж хуліганство. Сьогодні ми подали відповідну заяву до Генпрокуратури", - повідомив у четвер на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" представник громадської ініціативи, юрист Сергій Годний.

За його словами, дії учасниць FEMEN образили релігійні почуття людей, і це слід кваліфікувати не як хуліганство, а як тяжчий злочин, передбачений ч. 3 ст. 161 Кримінального кодексу (порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної приналежності або релігійних переконань, учинене групою осіб). Розслідування за цією статтею КК, на думку представника громадської ініціативи, буде більш об'єктивним і всебічним.

Присутній на прес-конференції представник "Нашого права", кандидат юридичних наук Василь Панькевич звернув увагу на те, що цей злочин коївся навмисне й публічно, а метою таких дій була образа тих людей, які вважають хрест символом своєї віри.

В.Панькевич повідомив, що в заяві на ім'я генерального прокурора України Віктора Пшонки представники громадської ініціативи "просять розглянути питання порушення справи стосовно тих, хто зрізав хрест, узяти під особистий контроль хід слідства, встановити організаторів і співучасників цього злочину, дати юридичну оцінку бездіяльності осіб, які були свідками цього злочину, зокрема правоохоронців.

Крім того, представники "Нашого права" просять Генпрокуратуру визнати їх потерпілими внаслідок цього злочину.

За словами В.Панькевича, якщо не буде належної реакції з боку прокуратури, то представники громадської ініціативи звертатимуться до судових інстанцій. Він наголосив, що перспектива порушення такої справи, розслідування та притягнення до відповідальності винних залежить від того, скільки ще людей звернеться з такими заявами до правоохоронних органів.

Громадську ініціативу "Наше право" створено після інциденту зі спилюванням поклінного хреста, до цієї групи увійшли понад 50 осіб.

Як повідомлялося, 17 серпня вранці активістки FEMEN спиляли бензопилою і повалили поклінний хрест у центрі Києва неподалік Міжнародного центру культури та мистецтв (Жовтневий палац). У такий спосіб вони висловили підтримку й повагу до учасниць гурту Pussy Riot, яких Хамовницький суд Москви засудив за скандальну акцію в храмі Христа Спасителя до двох років позбавлення волі в колонії загального режиму.

Київська міліція порушила кримінальну справу за фактом знесення поклінного хреста за статтею "хуліганство", поки що нікого не затримали.


23.08.2012

Open all references in tabs: [1 - 5]

Via: interfax.com.ua


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~y0AlB$1cq

This entry was posted in UA and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply