Nemci začali vyšetrovať protest polonahých aktivistiek proti Putinovi

Štyri aktivistky ukrajinského združenia Femen usporiadali protestnú akciu na Hannoverskom veľtrhu pri stánku automobilky Volkswagen, a to v čase, keď si produkciu firmy prezeral Putin s nemeckou kancelárkou Merkelovou.

Ženy mali na svojich odhalených prsiach protestné nápisy v angličtine a ruštine, pričom sa im podarilo prejsť cez bezpečnostnú kontrolu a dostať sa do bezprostrednej blízkosti ruského prezidenta.

Podľa hannoverskej polície zadržali päť žien vo veku 18-33 rokov - dve občianky Nemecka, dve Ukrajinky a jednu Rusku. Trestné vyšetrovanie otvorila prokuratúra pre podozrenie z hanobenia zahraničných úradov a ich predstaviteľov, za čo podľa nemeckých zákonov hrozí najviac päť rokov väzenia.

Takéto vyšetrovanie však môže pokračovať len v prípade, že ho bude požadovať poškodená strana. Ruský prezident Putin doteraz nekontaktoval nemecké úrady, aby vo vyšetrovaní pokračovali.

Ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi sa podľa reakcie pre ruské médiá protest polonahých aktivistiek hnutia Femen pozdával, pretože podľa jeho názoru pomohol spropagovať Hannoverský veľtrh. Súčasne však podľa agentúry RIA Novosti poznamenal, že o politických témach sa lepšie diskutuje, keď je človek oblečený.

Via: topky.sk


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~qg8EB$2dz

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply