Niech żyje Euro i Euro prostytucja???

The Krasnals kontra Femen

Tak jak zapowiedziały, tak też uczyniły. Przedstawicielki ukraińskiego feministycznego ruchu społecznego Femen tuż przed piątkowym meczem Polska-Grecja otworzyły protest przeciwko Euro. Pojawily się nago pod samym Stadionem Narodowym, by zaatakować wszystkie symbole związane z mistrzostwami w piłce nożnej.

Już kilka miesięcy temu ostrzegały przed swoim przybyciem. Są zdania, że główną ideą tych mistrzostw w rozumieniu UEFA jest zarabianie pieniędzy, wykorzystywanie seksualne ukraińskich i polskich kobiet oraz rozpijanie mężczyzn. Ściągając koszulki i uruchamiając gaśnice chciały pokazać, że nie godzą się na taki stan rzeczy.

Jakie macie zdanie na temat działań tego budzącego wiele kontrowersji ruchu społecznego? Czy się z nim zgadzacie, czy może uważacie, że ich pobudki są całkowicie wyolbrzymione i pozbawione sensu?

Grupą, która na pewno NIE przyklaskuje odważnym feministkom są The Kransals. Anonimowi artyści, znani z prowokacyjnych działań, i tym razem nie pozostali w cieniu. Wypowiedzieli się na temat akcji feministek w sposób bardziej niż dosłowny...

Via: kultura.wp.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~JoFFg$187

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply