Nowicka: pora podsumować Euro. "Czemu tak drogo?"

Zdaniem Nowickiej odpadnięcie polskiej reprezentacji z turnieju stanowi dobrą okazję do rozpoczęcia jego podsumować, także „negatywnych skutków”, w tym finansowych.

- Dlaczego stadiony muszą tyle kosztować? Dlaczego narodowy w Warszawie kosztował 2 miliardy, a stadion w Monachium tylko 1,2 miliard? – pytała retorycznie wicemarszałek Sejmu. Zapytana, czy krytyka finansowania Euro oznacza, że popiera ona wniosek PiS o powołanie komisji śledczej, odpowiedziała negatywnie. – Jestem wielką przeciwniczką komisji śledczych. Choć jest na pewno potrzeba oceny, w tym roli PiS-u we wszystkich decyzjach dotyczących Euro – powiedziała polityk z Ruchu Palikota.

Zobacz serwis Polskiego Radia na Euro 2012

Według Nowickiej innym tematem wartym uwagi jest „niepowodzenie” policji podczas Mistrzostw. – Policja nie poradziła sobie z zamieszkami – powiedziała polityk, zaskakując Marcina Zaborskiego. Dopytywana co policja mogłaby zrobić lepiej, Nowicka powtórzyła tylko: „wydaje się, że w niedostateczny sposób policja potrafiła sobie z tym poradzić”, po czym zmieniła temat na FEMEN. – W przypadku FEMEN-u policja zastosowała najbardziej brutalne i drastyczne środki – mówiła wicemarszałek Sejmu o zatrzymanie kobiet, które półnago demonstrowały przed Stadionem Narodowym.

Zdaniem Nowickiej to dowód na niepowodzenie policji. - W stosunku do kobiet policja zachowała się w sposób niezwykle brutalny, a kary dla kiboli wzbudzają poważne wątpliwości – mówiła gość Salonu.

Polityk Ruchu Palikota zapowiedziała też, że najprawdopodobniej jej klub sporządzi wniosek o odwołanie ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Chodzi o reklamy, jakie – z jego udziałem – departament przygotował na Euro 2012.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH

sg

Via: polskieradio.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~nIKw8$1GU

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply