Oblali nas zieloną jodyną i obcinali włosy nożem

KRAIŃSKIE AKTYWISTKI FEMEN DEPORTOWANE Z BIAŁORUSI

Aktywistki FEMEN, porwane w Mińsku w poniedziałek wieczorem i po blisko dobie odnalezione, zostały deportowane z Białorusi. Trzy obywatelki Ukrainy zniknęły po tym, jak urządziły półnagi protest pod siedzibą KGB. Jak się okazało, zostały porwane przez nieznanych mężczyzn, wywiezione do lasu i poniżane. Uwolnione przez porywaczy zostały natychmiast zatrzymane przez milicję. W końcu pojawił się ukraiński konsul, który odwiózł kobiety na granicę.

Kobiety przyjechały w poniedziałek z Ukrainy. Po krótkim rozbieranym happeningu pod siedzibą KGB w Mińsku zamierzały wrócić do Kijowa. Ale wieczorem ich telefony przestały odpowiadać. Kiedy się odnalazły po 24 godzinach, opowiedziały dziennikarzom, co się wydarzyło.

Odnalazły się trzy zaginione aktywistki ukraińskiego ruchu FEMEN

 

Porwane z dworca

Kiedy kobiety w poniedziałek wieczorem na mińskim Dworcu Wschodnim czekały na autobus do Kijowa, podeszło do nich sześciu mężczyzn. Byli ubrani po cywilnemu. Nie przedstawili się, nie pokazali żadnych dokumentów. Odebrali Ukrainkom telefony i dokumenty, wsadzili do samochodów i naciągnęli czapki na oczy, tak że nie wiedziały dokąd jadą.

Po kilku godzinach jazdy, auta zatrzymały się. Kiedy kobietom odsłonięto oczy, okazało się, że są w lesie. Mężczyźni grozili nożami. Kazali Ukrainkom rozebrać się do naga. - Oblali nas zieloną jodyną i obcinali włosy nożem - relacjonowała potem Inna Szewczenko, jedna z porwanych kobiet. Porywacze wręczyli Ukrainkom plakaty ze swastyką i wszystko nagrywali kamerą.

Potem mężczyźni odjechali. Pozostawione w lesie aktywistki FEMEN błąkały się trzy godziny, zanim w końcu trafiły do wsi Bieki. Jak się okazało, zaledwie 1,5 km od granicy z Ukrainą. Jeden z mieszkańców wsi pozwolił im zadzwonić na Ukrainę, do siedziby FEMEN. Organizacja natychmiast poinformowała ukraińskich dyplomatów w Mińsku.

Jednak pierwsi pojawili się białoruscy milicjanci. Zatrzymali kobiety pod zarzutem braku dokumentów i zawieźli na posterunek w Jelsku. Tam przyjechał ukraiński konsul z kopiami paszportów kobiet. Ukrainki zawieziono na badania do lokalnego szpitala.

Stamtąd, ok. godz. 1 w nocy z wtorku na środę, odebrał je ukraiński konsul. W asyście białoruskich pograniczników odwiózł kobiety na przejście graniczne z Ukrainą. Białoruskie władze potwierdziły, że trzy obywatelki Ukrainy zostały deportowane.

YouTube Preview Image

Happenig FEMEN pod siedzibą KGB

//gak/k

 

Via: tvn24.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~XllLH$K9

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply