Obnažená ukrajinská aktivistka zaútočila na pohár UEFA

Kyjev - Obnažená členka ukrajinského feministického hnutí FEMEN známého polonahými protesty v sobotu zaútočila na pohár UEFA, symbol letošního mistrovství Evropy ve fotbale, který je vystavený v Kyjevě. Informuje o tom oficiální portál aktivistek.


Julija Kovpačiková shodila pohár evropské fotbalové federace na zem a poničila ho. V den svých třiadvacátých narozenin tak protestovala proti sexuální turistice na Ukrajině.

Dívce se podařilo propašovat na slavnostní předvádění poháru na centrálním kyjevském náměstí Nezávislosti, svléci se do půl těla a zaútočit. Na hrudníku měla nápis "Fuck Euro-2012".

Jakmile ze sebe Ukrajinka strhla tričko, vrhla se na ni ochranka. Její členové aktivistku zakryli plachtou a vyvedli z náměstí. Poté ji zatkla policie.
 
Hnutí FEMEN vystupuje proti konání fotbalového mistrovství na Ukrajině. Unii evropských fotbalových asociací obvinilo z "propagace sexuální turistiky, stimulování sexuálního průmyslu ve městech, kde se koná euroturnaj, z napájení a debilizace místních obyvatel".

Prezidenta UEFA Michela Platiniho aktivistky označily za "europasáka" a vyzvaly k bojkotu sportovního klání. Skutečným důvodem k němu přitom podle feministek nemají být "potíže jedné oligarchyně", ale tragédie stovek tisíc chudých ukrajinských žen zatažených do světového sexuálního průmyslu.

Jako "oligarchyni" označují aktivistky ukrajinskou expremiérku Juliji Tymošenkovou, která si v Charkově odpykává sedmiletý trest za nevýhodnou smlouvu o dodávkách ruského plynu.


přeposlat známému

Doporučit článek


x

Via: zahranicni.eurozpravy.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~Ev9CR$tb

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply