Obnažené aktivistky Femen vyvázly v Tunisku s podmínkou

Femen

Ilustrační foto.větší obrázekAutor: Reuters

Tunis - Tři Evropanky z hnutí Femen, původně odsouzené v Tunisku za obnažování ke čtyřměsíčnímu vězení, mají vyjít v příštích hodinách na svobodu. Odvolací soud totiž podle agentury AFP změnil nepodmíněné tresty v podmíněné.

"Verdikt byl vydán. Jsou to čtyři měsíce a jeden den podmíněně. Vyjdou na svobodu za několik hodin," oznámil obhájce aktivistek. Podle advokátů měly "obrovské štěstí", že takto vyvázly. Ještě však není jasné, kdy se vrátí do vlasti.

Prvoinstanční soud poslal 12. června dvě Francouzky a jednu Němku na čtyři měsíce a jeden den do vězení za neslušné chování. V duchu hnutí, tedy do pasu nahé, totiž koncem května podpořily tuniskou členku Femenu, která má potíže s místní justicí, a vzápětí byly zatčeny.

Zmíněná Tunisanka, Amína Tajlúrová, je odpůrkyní vlády, která se orientuje na islám. Tunisku vládne po revolučních událostech z roku 2011 islamistická Strana obnovy. Prosazuje ve společnosti stále častěji islám, proti čemuž Tajlúrová protestovala tím, že zveřejnila na internetu své snímky, na kterých byla do půl těla nahá a trup měla popsaný protivládními hesly.

Tajlúrová byla obviněna z nelegálního držení spreje se slzným plynem při květnové demonstraci islámských radikálů v Kajruvánu. Kromě toho by mohla být obžalována i ze znesvěcení hřbitova, protože byla zadržena, když na zeď kajruvánského hřbitova psala slovo Femen. Za to jí hrozí až dvouleté vězení. Ve vazbě je od 19. května.

FotogalerieFemen Tunisku: Hrozí jí smrt ukamenováním!

Femen, TuniskoFemen, TuniskoFemenFemenFemen

další fotografie »

ÚOHS - Martin PecinaZemanova (Rusnokova) vláda = bezpečnostní riziko

Sharon StoneFoto: Úsměvy i trapasy. Tak světové hvězdy viděly Vary

SlimákRady a tipy: Jak skoncovat se slimáky na zahradě!

Open all references in tabs: [1 - 10]

Via: aktualne.centrum.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~Nq7ci$3TE

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply