Od 5 do 12 dni za próbę nagiej kradzieży urny

Kary takie nałożył na nie Sąd Rejonowy w Moskwie. Policja czyn trzech młodych obywatelek Ukrainy oceniła jako "drobne chuligaństwo".

Trzy aktywistki ukraińskiego ruchu Femen próbowały ukraść urnę wyborczą, do... czytaj więcej »Aktywistki Femen wbiegły do lokalu wyborczego w siedzibie Rosyjskiej Akademii Nauk przy Prospekcie Lenina, w centrum Moskwy, wkrótce po tym, jak opuścił go Putin. Rozebrały się od pasa w górę, a następnie zaczęły wykrzykiwać: "Putin - złodziej!".

Na ciałach miały wypisane hasła: "Kremlowskie szczury", "Złodziej-3" i "Kradnę dla Putina". Próbowały wynieść urnę z kartą wyborczą wrzuconą przez premiera Rosji, jednak uniemożliwiła im to policja. Funkcjonariusze okryli demonstrantki swoimi kurtkami i wyprowadzili je z lokalu wyborczego.

- Dziewczynki - młodziutkie i głupiutkie - tak incydent skomentował sekretarz prasowy premiera Rosji Dmitrij Pieskow. - One widzą w tym duch romantyzmu. Jednak mówiąc poważnie, mamy do czynienia z naruszeniem porządku publicznego. O ile wiem, stawiały też opór policji. Tak więc było za co je zatrzymać - dodał Pieskow.

mkmtom

Via: tvn24.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~O3vWF$fR

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply