Organizátoři muslimského fóra se budou soudit s Femen

„Akce Femen je nezodpovědná, přivádí k omylu a odmítá svobodu projevu. V souvislosti s tím naše společnost a několik rodin se už obrátily k soudu", říká se v prohlášení společnosti IslaEvents, která vystoupila jako organizátor Muslimského salonu, který se koná už potřetí.

Topless aktivistky Femen pronikly na muslimské fórum v PařížiDvě dívky, které uspořádaly akci, chtějí podat odvetnou žalobu na organizátory fóra za „násilí".

Dvě dívky vyšly na jeviště v tu chvíli, kdy dva imámové vystupovali před obecenstvem na téma „Má se žena bít nebo ne". Aktivistky byly polonahé, na jejich hrudníku a zádech byl napsán slogan „Nikdo mne neovládá, já se nikomu nepodřizuji, jsem svůj vlastní prorok". Tatáž slova dívky vykřikovaly arabsky a francouzsky.

Incident se podařilo rychle uklidnit, ale někteří účastníci konference použili fyzickou sílu vůči aktivistkám.

Via: cz.sputniknews.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~uSKKf$6JL

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply