Piłka nożna: Wisła Puławy wygrywa u siebie po prawie półrocznej …

Wilacy w ostatniej kolejce przegrali na wyjedzie z walczc o utrzymanie Siark Tarnobrzeg, chocia w caym meczu mieli przewag. W rodowym starciu z take z bronic si przed spadkiem Garbarni Krakw puawianie chcieli zrehabilitowa si za tamt wpadk. Poza tym miejscowi kibice liczyli, e po prawie procznej przerwie ich pupile znw zainkasuj komplet punktw przed wasn publicznoci. Jacek Magnuszewski, trener Dumy Powila wystawi po raz pierwszy wiosn od pierwszych minut ukasza Giz. On wsplnie z Konradem Nowakiem mieli by gwarancj ofensywnej gry.

I w trzeciej minucie Giza posa pik do siatki, ale sdzia nie uzna gola, poniewa napastnik Wisy by na pozycji spalonej. W 12 min "Gizmen" uderzy tu obok bramki, ale za chwil Wisa prowadzia 1:0. Bd popeni obroca Garbarni Grzegorz Talaga, ktremu pik odebra Piotr Charzewski i strzaem w dugi rg nie da adnych szans na obron Adrianowi Jkotowi.

Miejscowi ani myleli poprzesta na nikym prowadzeniu. Na krakowsk bramk strzelali Dawid Poak i Giza. Nastpnie spotkanie troszeczk si wyrwnao, a gra toczya si gwnie w rodku pola. Od 31 min gocie musieli gra w osabieniu, poniewa drug t kartk ukarany zosta Marcin Siedlarz. Dodajmy, e w pierwszej poowie sdzia a dziesi razy pokazywa kartoniki koloru tego.

Wilacy wykorzystali osabienie liczebne rywala i w ju doliczonym czasie gry strzelili drugiego gola. Z 18 metrw pik do siatki skierowa Arkadiusz Maksymiuk.

Po zmianie stron gospodarze grali mdrze wiedzc, e prowadz, a gocie graj w osabieniu. W 54 mim wydawao si, e w polu karnym faulowany by Konrad Nowak, ale gwizdek sdziego milcza. A przyszy dwie minuty, ktre wstrzsny Garbarni.

Najpierw do siatki trafi Rafa Wicek, a nastpnie Szymon Martu i stao si jasne, e puawianie zainkasuj komplet punktw.
W dodatku gocie od 70 minuty musieli gra w dziewiciu, po kontuzji Gjentijana Haxhijaja. Wczeniej szkoleniowiec Garbarni dokona limitu zmian wrd seniorw, wic na boisku mg si pojawi tylko modzieowiec zastpujc innego modzieowca. A Haxhijaj nie by seniorem…

Podopieczni Jacka Magnuszewskiego strzelili jeszcze dwa gole autorstwa Marka Nowaka i Piotra Nowosielskiego. To by prawdziwy pogrom klubu, ktry ma w swoim dorobku mistrzostwo Polski, chocia w kocwce meczu gocie strzeli honorowego gola za spraw Mateusza Brozia.

Wisa Puawy - Garbarnia Krakw 6:1 (2:0)
Bramki: Charzewski 14, Maksymiuk 45, Wicek 64, Martu 66, M. Nowak 80, Nowosielski 85 - Bro 89
Wisa: Penkowec - Orzdowski, Skrnicki, Jakubiec, Budzyski - Charzewski (70 Nowosielski), Wicek, Maksymiuk (75 Jabkowski), Poak (60 M. Nowak) - K. Nowak, Giza (62 Martu)
Garbarnia: Jkot - Talaga (75 Rojek), Ry, Zelek (63 Metz), Fedoruk - Kalemba (46 Pluta), Leszczak, Cichy (54 Bro), Siedlarz, Haxhijaj -Uwakwe
te kartki: Budzyski, Charzewski , Jabkowski - Siedlarz, Leszczak, Cichy, Kalemba, Haxhijaj, Uwakwe, Talaga
Czerwona kartka: Siedlarz 31 za drug t kartk