Pobicie działaczek FEMEN

Grupa działaczek ukraińskiego FEMEN, organizujących poniedziałkowy happening w Mińsku w obronie więźniów politycznych na Białorusi, została brutalnie pobita przez funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa.

Jako Krytyka Polityczna pragniemy wyrazić solidarność z Aleksandrą Niemczinową, Okasaną Szaczko oraz Inną Szewczenko, które mieliśmy zaszczyt gościć w Nowym Wspaniałym Świecie kilka miesięcy temu.
15 września 2011 działaczki grupy FEMEN protestowały w Warszawie przeciwko organizacji Euro 2012. Podczas konferencji prasowej „Euro 2012: Korupcja i prostytucja” Aleksandra Szewczenko i Inna Szewczenko mówiły, że Euro to nie święto piłki, ale kurestwa i pijaństwa. Apelowały do UEFA o przyjęcie programu socjalnego dotyczącego problemówi seks turystyki i prostytucji na Ukrainie. Domagały się, by na biletach na Euro znalazła się informacja, że prostytucja jest na Ukrainie nielegalna.

Zapraszamy też do lektury rozmowy z działaczkami FEMEN - wkrótce w ukraińskiej Krytyce Politycznej i na naszym portalu.

 

Zobacz też: pierwszy numer KP po ukraińsku

 

 

Open bundled references in tabs:

Via: krytykapolityczna.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~VBR0N$LM

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply