Policja: mecz Polska – Grecja przebiegł bardzo spokojnie

"Mecz przebiegł bardzo spokojnie. Na stadionie i wokół niego było kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Niektórzy przychodzili tylko po to, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Mimo to nie było żadnych poważniejszych incydentów" - powiedział Karczyński.

Jak dodał jedynym incydentem była akcja aktywistek z ukraińskiego ruchu Femen. Cztery rozebrane kobiety zostały zatrzymane przed wejściem na Stadion Narodowy. Wykrzykiwały m.in. hasła "F**k Euro". Przewieziono je na komendę policji; zostaną prawdopodobnie ukarane mandatami za nieobyczajne zachowanie. Ruch od dawna protestuje przeciwko Euro twierdząc, że mistrzostwa doprowadzą do rozwoju prostytucji w miastach - gospodarzach.

Po godzinie 20. praktycznie wszyscy kibice opuścili stadion. "Przebiegło to bardzo sprawnie" - powiedział PAP Karczyński.

Kibice opuszczali Stadion Narodowy w mieszanych nastrojach - bez euforii, ale nie było widać też wielkiego rozczarowania. Komentowano decyzje sędziego i słabą postawę Polaków w drugiej połowie. Ci, którzy byli pierwszy raz na Stadionie Narodowym, byli pod wrażeniem tego obiektu.

Po meczu kibice kierowali się głównie w dwóch kierunkach: piechotą przez most Poniatowskiego do centrum miasta, albo na przystanek kolejowy Warszawa Stadion.

Pociągi z tego przystanku odjeżdżały co kilka minut, ale i tak mało komu udawało się wejść już do pierwszego składu. Mimo tłumu nie było jednak przepychanek: kibice spokojnie czekali, nie przekraczając żółtej linii bezpieczeństwa wymalowanej przy krawędzi peronu. Spokoju pilnowali fukcjonariusze Straży Ochrony Kolei, Straży Miejskiej i Żandarmerii Wojskowej. Choć pociągi podjeżdżały co chwilę, to kibiców było tak wielu, że obsługa kilkakrotnie musiała otwierać i zamykać drzwi, ponieważ ktoś w ostatnej chwili je blokował. (PAP)

pru/ her/ woj/

Via: pap.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~34X3c$193

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply