Półnagie aktywistki protestowały przed Pałacem Elizejskim


Protest był prowadzony w związku z dwudniową wizytą Francois Hollande'a w Tunezji, prezydent ma się tam spotkać z liderami Arabskiej Wiosny.

Organizacja chce uwolnienia tunezyjskiej aktywistki, zatrzymanej w mieście Kairuan. Był to pierwszy taki protest aktywistek FEMEN w świecie arabskim.

19 maja w Kairuan miał się odbyć kongres radykalnego ruchu salafickiego Ansar al-Szaria. Nie doszedł jednak do skutku, ponieważ został zakazany przez władze Tunezji.

Tunezyjka miała w proteście przeciwko salafickiemu ugrupowaniu napisać na murze cmentarza, w pobliżu głównego meczetu w mieście, "Femen" i usiłować rozwinąć transparent, w czym przeszkodzili jej gromadzący się na miejscu ludzie.

Kobiecie postawiono zarzut posiadania pojemnika z gazem pieprzowym. Prokuratura nie wyklucza jednak poważniejszych zarzutów.

(Onet/jmr)

Via: biznes.onet.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~ox1ZT$3ak

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply