Polonahé členky hnutí Femen opět udeřily. Poprvé v arabském světě

Devatenáctiletá Tunisanka je ve vazbě od 19. května. Je obviněna z nelegálního držení spreje se slzným plynem při květnové demonstraci islámských radikálů v Kajruvánu. Kromě toho by mohla být obžalována i ze znesvěcení hřbitova, protože byla zadržena, když na zeď kajruvánského hřbitova psala slovo Femen. Za to jí hrozí až dvouleté vězení.

Na její podporu dnes k justičnímu paláci přišly tři cizinky a velmi rychle se tam shromáždilo asi 200 odpůrců hnutí Femen.

Členky z hnutí Femen poukazují svými akcemi na porušování lidských práv. Dnešní incident v Tunisu byl vůbec první v arabském světě, řekla Inna Ševčenková, která vede pařížskou sekci hnutí. Za necudnost může tuniská justice provinilce potrestat až půlročním vězením.

Hnutí Femen na sebe upozornilo už mnohokrát. Na začátku května v Belgii vtrhly dámy bez pozvání na přednášku o rouhání.

Arcibiskup André-Joseph Leonard byl zmáčen vodou poté, co členky hnutí za práva žen Femen protestovaly proti homofobii v katolické církvi. Leonard byl překvapen, když do sálu vtrhly ženy, které na sobě měly pouze džíny a boty, ale od pasu výš byly nahé. Vykřikovaly hesla proti homofobii a obviňovaly církev z pokrytectví, pak byly ze sálu rychle vyvedeny. Před tím však Leonarda polily vodou, kterou si přinesly v lahvích.

V lednu protestovaly před zasedacím sálem Světového ekonomického fóra v Davosu. Hnutí Femen tvrdí, že protestem chtělo zdůraznit falešnou rétoriku "vládců světa", kteří prý "nad kaviárem a šampaňským posuzují ženský úděl a mlčí o tom, že ženy jsou v 21. století nejpočetnějšími chudými obyvateli planety".

Femen vyzývá muže, aby podnikli rozhodné kroky zaměřené na reálné přerozdělení moci, kapitálu a příjmů mezi ženy a muže.

reklama

Via: zahranicni.eurozpravy.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~eC2Xk$2t1

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply