Polonahé feministky narušily islámskou konferenci. Čekaly je …

Zasvěcenou diskuzi dvou imámů (muslimští duchovní, pozn. red.) o islámu přerušily dvě ženy z organizace Femen, které vtrhly na pódium s obnaženými prsy a začaly křičet: „Nikomu se podrobovat nebudu, já sama jsem sobě prorokem (narážka na Mohammeda, pozn. red.).“ Stejné slogany měly napsané i na svých tělech.

Rozzuřený dav

To se ovšem nelíbilo přítomným posluchačům. Ačkoliv ochranka promptně zasáhla a dvě ženy odtáhla z pódia, k zadrženým feministkám přiskočilo minimálně dalších 15 mužů, které zasypaly Tunisanku a Maročanku nadávkami „špinavé dě*ky!“ Jednu z žen rozvášněný muslim dokonce několikrát kopl.

Skandální Femen

Femen bylo založeno na Ukrajině v roce 2008, poznávacím znakem feministek je obnažená hruď. Ženy podle svých slov bojují proti „patriarchátu, diktátorství a náboženství“. Není to poprvé, co na sebe radikální feministky upoutaly pozornost. Tak například na Ukrajině jedna ze zakládajících členek motorovou pilou zničila kříž, který měl symbolizovat národní jednotu a usmíření mezi katolíky a pravoslavnými.

Hnutí se rozšířilo i do dalších zemí, kde se chová neméně skandálně. V Německu přerušili vánoční bohoslužbu v kolínské katedrále, členka Femen vyskočila polonahá na oltář s nápisem: „Já jsem bůh“. Feministky se dokonce pokusily zaútočit na ruského prezidenta Putina (62) a hlavu ruské pravoslavné Církve, patriarchu Kyrila, ale byly bleskurychle zpacifikovány.

Kdo platí Femen?

Feministky tvrdí, že své aktivity sponzorují prodejem výrobků (např. prodejem triček s otisky svých ňader a dalších reklamních předmětů). Nicméně investigativní novinář z ukrajinského kanálu 1+1, který se infiltroval do organizace, zjistil, že členky dostávají měsíční výplatu zhruba jeden tisíc dolarů (24 tisíc korun), což je na ukrajinské poměry královský honorář.

Navíc mělo hnutí kancelář přímo v centru Kyjeva a za luxusní adresu v roce 2012 platilo 2500 dolarů (60 tisíc korun) měsíčně. Femen svou centrálu nyní přesunulo do Paříže a těší se podpoře podnikatelů z Německa a USA. Asi nejvýznamnějším zastáncem Femen je byznysmen Jed Sunden, který vlastnil do roku 2009 ukrajinský anglicky psaný deník Kyiv Post.
Feministky se vrhly na muslimy.

Via: blesk.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~c8Hng$6I1

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply