Přijel patriarcha, feministky šly do půl těla

Kyjev - Nečekané přivítání připravily v Kyjevě patriarchovi ruské pravoslavné církve feministky z hnutí Femen. Jedna z nich obnažená do půli těla proti Kirillovi vyběhla přímo na letišti se slovy "vymítej zlé duchy sám ze sebe". Dívku s obnaženými ňadry zadržela ochranka. Aktivistky chtěly vyjádřit podporu členkám ruské punkové skupiny Pussy Riot, které čelí obžalobě z výtržnictví za protest v moskevském pravoslavném chrámu. Organizace na svém blogu také obvinila Kirilla z toho, že chce posilovat ruský vliv na Ukrajině.

Ochranka odvádí členku hnutí Femen

Polonahá aktivistka měla na zádech černou barvou napsáno "Zabijte Kirilla" a vykřikovala "Kirille, jdi do pekla". Patriarcha ji ignoroval a dál před skupinou novinářů mluvil o své třídenní návštěvě Ukrajiny. Členka Femen byla na krátkou dobu zadržena, ale pak byla propuštěna.přehrát video

Feministky z Femen na sebe už dříve upoutaly pozornost svými protesty proti prostituci a sexuální turistice, jejichž rozkvět očekávaly v době nedávného mistrovství Evropy ve fotbale. Pořádala ho Ukrajina společně s Polskem. Jedna z dívek tradičně s odhaleným poprsím a nápisem "Fuck Euro 2012" narušila i akci, při níž prase Funtik "věštilo" výsledek zápasu Česka s Portugalskem.

Patriarcha Kirill na návštěvě Kyjeva

  • Vytisknout
  • Poslat e-mailem
  • Chyba v článku

Via: ceskatelevize.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~8QRyd$1Ke

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply