Próba kradzieży w Watykanie. Jest kara

Próba kradzieży w Watykanie. Jest kara

Po 48 godzinach zwolniono z aresztu aktywistkę ruchu Femen, która w pierwszy dzień świąt próbowała ukraść figurkę Dzieciątka Jezus z szopki na Placu św. Piotra. Mimo zapowiedzi jej surowego ukarania za kradzież i obrazę uczuć religijnych, kobieta otrzymała jedynie zakaz wstępu na teren Państwa Watykańskiego.

Nie spełniła się obietnica watykańskiego rzecznika, księdza Federico Lombardiego. Przewidywał on, że biorąc pod uwagę recydywę, aktywistka ruchu, który już wiele razy w przeszłości dokonywał wybryków w stolicy chrześcijaństwa, zostanie przykładnie ukarana.

Prokurator, przed którym stanęła dziś młoda Ukrainka, wydał jej zakaz wstępu na obszar Państwa Watykańskiego, jednocześnie podjął decyzję o jej natychmiastowym zwolnieniu z aresztu.

Pozostał tam w tej chwili zatrzymany 22 grudnia włoski przedsiębiorca, który po raz piąty już dostał się na dach bazyliki św. Piotra, by urządzić tam kolejny protest przeciwko liberalizacji przepływu usług w Unii Europejskiej. Był on dzierżawcą plaży w pobliżu Triestu i obawia się zagranicznej konkurencji w tej branży, dlatego chciał rozmawiać z premierem Włoch.

Czytaj więcej w Money.pl

Areszt w Watykanie opuściła kobieta. 3 zarzuty
W celi żandarmerii na przesłuchanie czeka włoski przedsiębiorca, właściciel lokalu na plaży w rejonie Triestu Marcello Di Finizio.

Tutaj redukują zatrudnienie. Nawet o 15 proc.
To skutek pogorszenia się sytuacji finansowej. Niektóre już ograniczyły etaty o 10-15 procent.

Koniec wojny domowej? Ważne rozmowy
Spotkanie ma doprowadzić do podjęcia na nowo rozmów pokojowych, w celu zakończenia toczącej się od ponad trzech lat wojny domowej.

 

Open all references in tabs: [1 - 3]

Via: prawo.money.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~Fb6fS$5ji

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply