Proč teď „sextremistky“ z Pussy Riot a Femen mlčí? Výprask od …

„Jak to, že členky ukrajinské sextremistické organizace Femen či ruské skupiny Pussy Riot, která rovněž bojuje proti sexismu a různým druhům diskriminace, nedemonstrují v muslimských čtvrtích velkých německých měst?“ táže se Léko.

Poukazuje na to, že zmíněné aktivistky umějí dokonale „vyvádět v křesťanském kostele před oltářem nebo inzultovat katolického kněze“. „Proč aktivistky nemají nyní důvod k hysterii? Že by používaly dvojí metr? Nebo pachatelé nebyli ti správní?“ pokládá si Léko další otázky.

Podle něj důvod civilizačních bitev, které nyní prožíváme, nejlépe vykreslila světoznámá muslimská novinářka, aktivistka a spisovatelka Mona Eltahawyová, autorka slavné knihy „Headscarves and Hymens – Why the Middle East Needs a Sexual Revolution“, která česky zatím nevyšla.

Autorka sama prý byla mnohokrát obětí sexuálního násilí. „Hybatelem krajní pravice je skrytý rasismus, na druhé straně levičáci zdokonalovali kulturu zamlčování. Je třeba a je možné si vážit cizí kultury, ale nesmíme tabuizovat její stinné stránky. Dvojí metr je k ničemu,“ napsala podle Léka zmíněná spisovatelka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.


Via: parlamentnilisty.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~JC2Xk$6Or

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply