Prsa pro papeže! Feministky řádily v katedráleZlé znamení provází papežův odchod: Do Sv. Petra udeřil blesk!

Papež Benedikt XVI. se rozhodl k 28. únoru odejít ze svého úřadu a zatímco řadu lidí to šokovali, jiní to považují vzhledem k jeho pokročilému věku za moudré. A najdou se i tací, kteří Benediktovo rozhodnutí oslavili.

Třeba osm feministek z hnutí Femen, které se v katedrále Notre-Dame v Paříži svlékly do půl těla a na adresu papeže Benedikta XVI. provolávaly nepříliš pochvalná hesla.

Přes nahá prsa a záda si navíc ženy napsaly motta jako "Již žádného papeže", "Nechceme homofoba", "Krize víry" či "Pa pa Benedikte".

Řádily u zvonů, pokračovaly před katedrálou

Do katedrály vstoupily ženy ráno s davem turistů, tehdy na sobě měly ještě kabáty. Jenže ty náhle svlékly a začaly dovádět u tří nových zvonů, položených na podlaze jedné z lodí chrámu. Dřevěnými klacky pak feministky tloukly do zvonů a odsuzovaly papeže, který je podle nich nepřátelský vůči homosexuálům.

U návštěvníků slavné katedrály to vzbudilo zvědavost, ale i pohoršení. "Tady je to posvátné, nemáte se tady co svlékat do naha," řekla jim jedna z francouzských turistek. Feministky vyvlekla z katedrály až přivolaná bezpečnostní služba, v provolávání hesel však pokračovaly i venku.

Hnutí Femen je známé svými protestními akcemi "nahoře bez" od roku 2010 hlavně v Rusku, Ukrajině, Británii a Itálii. Loni v září vytvořilo hnutí v Paříži své první výcvikové středisko k "novému feminismu".

předchozí


Oslavit odchod papeže Benedikta XVI. vyrazily do katedrály Notre Dame členky hnutí femen

další

Oslavit odchod papeže Benedikta XVI. vyrazily do katedrály Notre Dame členky hnutí femen

1/10

Via: blesk.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~gIwTV$2Eo

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply