Putin ve Merkel’in ağzı açık kaldı

Rusya'nın bu sene onur konuğu olduğu Hannover Uluslararası Endüstri Fuarı’nda Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bugün bir araya geldi. Bugün Hannover'de buluşan Merkel ve Putin, 8 Nisan 1945 günü Nazi Almanyası’nda katledilen masum insanları anma günü etkinliği çerçevesinde anıta çiçek bıraktı. Nazi Almanya’sı tarafından hunharca katledilen masum insanların ruhuna gösterdikleri saygının ardından ikili, birlikte Uluslararası Fuarı gezdi. Tur sırasında Hannover ziyaretine ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Putin, “Öncelikle, bu uluslararası etkinlikte Rus şirketlerini onur konuğu yapan Uluslararası Ticaret Fuarı'nın organizatörlerine teşekkür ediyorum. Bu yolla biz geçen birkaç yılda 2. kez gözde bir şekilde diğerlerinden ayrılmış oluyoruz” şeklinde konuştu. Fuar gezisi sırasında FEMEN grubu kadınlarının Putin’i protesto ederek bağırmaları ise güvenlik görevlilerinin araya girmesiyle engellendi. Fuar gezisinin ardından Merkel ve Putin, Putin'in Hollanda ziyareti öncesi müşterek bir konferansa katıldılar.
Almanya ve Hollanda, Moskova'nın Avrupa'daki en büyük ticari ortakları olma sıfatını elinde bulunduruyor. Almanya ihtiyacı olan akaryakıtın yüzde 30'unu; ihtiyacı olan doğal gazı ise yüzde 40'ını Rusya'dan alıyor. Rusya'daki Alman yatırımı ise 30 milyar doların üstünde bir miktara tekabül ediyor.

Via: haber27.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~oOZab$2dI

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply