PUTİN’E ÇIPLAK SALDIRI

 

Resmi bir ziyaret için Almanya'da bulunan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukraynalı kadın hakları örgütü FEMEN'in protestosuyla karşılaştı. Almanya'nın Hannover kentindeki Sanayi Fuarı'nı ziyaret eden Putin ve Almanya Başbakanı Angela Merkel,

kadın hakları örgütü FEMEN üyeleri tarafından protesto edildi.

Putin ve Merkel, fuarda stantları dolaşırken, FEMEN'li çıplak üç aktivist iki lidere doğru yürüyerek protesto eylemi gerçekleştirdi.

Kadın eylemciler, "Diktatör Putin" şeklinde sloganlar attı.
FEMEN'li kadınlar, vücudlarına Putin'i eleştiren sloganlar da yazdı.

Kadın aktivistlerin protesto gösterisini ilk önce şaşkınlıkla izleyen Putin, "Böyle bir eylemde korkulacak bir şey yok. Böyle bir eylem gerçekleştirilmese, bu fuardan kimsenin pek haberi olmazdı" dedi.

FEMEN'in Putin ve Merkel'e bu kadar yaklaşmaları Alman güvenlik birimlerinin zafiyeti olarak değerlendirildi. Almanya Başbakanı Angela Merkel ise Putin'i Rusya'da Alman derneklere düzenlenen operasyon konusunda eleştirdi.

 


AddThis Social Bookmark Button

Via: brtk.net


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~UTbAK$2ea

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply