Rok w obiektywach: Ekipa specjalna od obrazów

Wypadki, protesty, sesje Rady Miasta, spektakle, wystawy, koncerty, niezliczone konferencje prasowe i inne wydarzenia z życia miasta, na których trzeba być - to codzienność pracy fotoreportera. Często, aby przemieścić się z jednego miejsca w drugie ma minuty. I siedem kilo sprzętu na ramieniu. W ten sposób, w dzikim tempie, mija cały dzień.

"Rok w obiektywach" jest wspólną wystawą dwójki naszych fotoreportetów: Małgorzaty Gency i Jacka Babicza.

Oglądacie ich zdjęcia od lat.

W galerii Po Schodach wiele fotografii zobaczycie po raz pierwszy. - Większość z nich powstała podczas pracy, ale niektóre to uliczne migawki, ciekawe momenty podpatrzone czystym przypadkiem - opowiada Małgosia.

Jacek dodaje: - Staraliśmy się wybrać najważniejsze wydarzenia minionego roku. Pojawią się migawki z Nocy Kultury, Innych Brzmień, budowy lotniska, protestów przeciw ACTA i wielu innych wydarzeń.

Najważniejszym bohaterem fotografii prasowej jest człowiek. Zobaczycie mnóstwo ludzkich emocji - na stadionie, na ulicy, czy w domu opieki, ale też zdjęć, które na emocje oddziałują, ciekawią, śmieszą, intrygują. Wiele z tych kadrów wymagało cierpliwego wyczekiwania, inne po-wstały w okamgnieniu. Niektóre z nich na pewno Was zaskoczą, ponieważ obiektyw jest w stanie wypatrzeć i uchwycić szczegół, który umyka naszemu spojrzeniu. Jak choćby chłopiec buszujący między nogami żołnierzy podczas uroczystej warty, czy przypadkowy przechodzień, który nie ma świadomości tego, jak w jednej chwili jego sylwetka stopiła się z krajobrazem. Ponad czterdzieści zdjęć opowiada o życiu naszego miasta i jego mieszkańców. Zapraszamy serdecznie.

Piątek, Rok w obiektywach, Galeria Po Schodach, MDK nr 2, ul. Bernardyńska 14a, g. 17.00, wystawa do 31.08

Open all references in tabs: [1 - 7]

Via: kurierlubelski.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~DXLvO$3ge

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply