Rozebrały się w obronie "siostry"

Ukraińskie feministki z grupy Femen, słynącej z "występów" topless w swoim... czytaj więcej »Obnażone kobiety sfotografowały się trzymając transparent z napisami: "Miłość bez granic" i "W hołdzie Aliaa El Mahdi - siostry z Izraela". "Pokażcie, że się nie boicie" - głosi inny transparent, umieszczony na ścianie pomieszczenia, w którym zrobiono zdjęcie.

"Krzyk przeciwko społeczeństwu seksizmu"

Dwudziestoletnia egipska blogerka, studentka Amerykańskiego Uniwersytetu w Kairze, Aliaa Magda El Mahdi zamieściła niedawno na swoim blogu osiem zdjęć, na których wystąpiła nago. Jak wyjaśniła na Facebooku, miał to być "krzyk przeciwko społeczeństwu przemocy, rasizmu, seksizmu, seksualnego molestowania i hipokryzji".

Na Twitterze skrytykowała też zmuszanie kobiet do ubierania się w sposób szczelnie zasłaniający ciało, a nawet twarz.

Nagie zdjęcia wywołały burzę

El Mahdi określa się jako osoba "świecka, liberalna, feministka, wegetarianka i indywidualistka". Młoda kobieta jest związana z Karimem Amerem, znanym blogerem i dysydentem z czasów reżimu obalonego w lutym prezydenta Hosniego Mubaraka. W 2010 roku wyszedł on z więzienia, gdzie odsiadywał czteroletni wyrok za "zniesławianie islamu" i "obrażanie prezydenta". W jego obronie występowali walczący o prawa człowieka aktywiści z całego świata.

Nagie zdjęcia blogerki wywołały burzę w Egipcie i innych krajach arabskich. W internecie pojawiły się tysiące atakujących ją komentarzy, wiele razy grożono jej też śmiercią. Egipski prokurator generalny otrzymał zawiadomienia w sprawie "szerzenia niemoralności" przez kobietę. Jej czyn potępił nawet uważany za liberalnego znany pisarz egipski Sijad El Kamni.

Izraelki pozujące do nagiej fotografii w obronie blogerki - w przeciwieństwie do samej Egipcjanki - zasłoniły najbardziej intymne części swoich ciał.

ant//kdj

Via: tvn24.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~dndiJ$a

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply