Sídlo "kozatek" z hnutí Femen napadli kozáci

Hlavní strana Zahraničí Rusko a okolí


06.09.2012 18:15

Členové konzervativní organizace Věrní kozáci napadli kyjevské sídlo feministické skupiny Femen proslulé happeningy s odhaleným poprsím. Kozáci pobili vchod do kaneláře prkny a opatřili hanlivým nápisem. Aktivistky musely sídlo opustit oknem.

"Babě krok vyměřím jen od plotny ke dveřím," stálo ve volném překladu na tabulce, kterou kozácké komando umístilo na vchod do kanceláří Femen. Dívky uvězněné uvnitř útočníky natáčely na své mobilní telefony a častovaly je podle svědků hrubými urážkami a vztyčenými prostředníky. Kozáci se ke své akci dostavili v tradičních uniformách a s nagajkou (kozáckým karabáčem).

Ukrajinští kozáci se jako nositelé letitých tradic proti akcím hnutí Femen ohradili už několikrát. Kozácký svaz zvaný Záporožské vojsko nedávno oznámil, že "protikřesťanské posměšné výpady" Femen nebude dál trpět. "Pokud policie podobné extremistické akce nezastaví, kozáci si vyhradí právo použít své výchovné metody," uvádí se v prohlášení.

Na incident v Kyjevě reagovalo i vedení Femen. Dívky oznámily, že skupina útočníků při akci vykřikovala heslo "Za víru, za cara, za vlast!". Posměšnou tabulku aktivistky odmontovaly a pověsily si ji údajně na dveře záchodu.

Foto: Profimedia

Autor: ČTK

Diskuse

Nejdiskutovanější názory

  • 12 hlasů"Babě krok vyměřím jen od plotny ke dveřím," Ano souhlasím že je...

Vstupte do diskuse (3 příspěvků)

Open bundled references in tabs:

Via: tyden.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~IpW5L$1an

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply