Šílené polonahé feministky: Upálily Barbie na kříži!Živí Barbie a Ken se nenávidí: Už se nikdy nechtějí vidět!

Čtvrteční slavnostní otevření repliky "barbínovské haciendy" v životní velikosti provázely protesty feministek a dalších levicových aktivistů. Na Alexandrově náměstí v centru německé metropole se sešli protestující ženy i muži. 

Dávali tak najevo svůj odpor vůči "modelkovskému" obrazu ženství, jak ho dívkám předkládají kultovní hračky od společnosti Mattel. Kritici však považují Barbie za "ikonu sexismu".Feministky v Berlíně, na protest proti otevření domu propagujícímu kultovní hračku, upálily panenku Barbie na kříži.

"Stále méně dívek se cítí dobře ve své vlastní kůži, dramaticky přibývá poruch výživy. Vinu na tom nesou i postavičky jako je Barbie," řekla Stevie Schmiedel z iniciativy Pinkstinks.

Fiktivní růžová vila je prvním Barbie domem v Evropě. Interaktivní putovní výstavu s názvem Dreamhouse Experience najdete v berlínské Voltairestrasse a zabírá 2 500 metrů čtverečních.

Návštěvnice si ve vile mohou vyzkoušet panenkovské šaty, prohlédnout si stovky panenek a dalších souvisejících předmětů. V interaktivních hrách se mohou setkat i s přáteli Barbie a jejími oblíbenými zvířecími mazlíčky.

Po berlínské premiéře by se expozice měla přesunout do dalších evropských měst. 


Barbie bez make-upu! Vrásky, pihy a kruhy pod očima


Barbie bez make-upu! Vrásky, pihy a kruhy pod očima

Upravené vlasy, dokonalý úsměv, bezchybný make-up... Barbie je zkrátka vždy perfektní. Napadlo vás ale někdy, jak by tahle kráska vypadala bez nánosu…celý článek

Open all references in tabs: [1 - 3]

Via: prozeny.blesk.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~rQRxd$2mk

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply