Soyunmak İsteyene Bahane Mi Yok?

Ukraynalı ünlü çıplak feminist grup Femen'in kadınları bu defa, Hindistan'ı protesto etmek için soyundu.

Ukraynalı ünlü feminist grup Femen'in kadınları bu defa, Ukraynalı kadınlara potansiyel fahişe muamelesi yaptığı gerekçesiyle Hindistan'ı protesto etmek için soyundu.

RIA Novosti ajansının haberine göre, Femen üyesi dört kadın dün Hindistan'ın Kyiv Büyükelçiliği'nin balkonuna çıkarak soyundu.

Ukraynalı kadınların, cinsel ilişki objesi olarak tanımlanmasına tepki gösteren Femen grubu son yıllarda etkinliklerini gittikçe artırıyor. Ukraynalı kadınların adının geçtiği ve geçebileceği her yerde kendilerini gösteren Femen kadınları tepki olarak genellikle soyunuyor. Çıplak vücutları ile ironik bir çekilde para karşılığı cinselliği eleştiren grup bu sefer de hedefine Hindistan'ı oturttu.

Hindistan'ın 15-40 yaş arasındaki Ukraynalı kadınlara ağır vize şartları getirmesini protesto eden feministler, "Ukrayla genelev değil", "Delhi, kendi genelevlerini kapat" yazılı pankartlarla gösteri yaptılar.

Femen grubunun büyük protestolarından biri de Berlisconi'nin gidişiyle yaşanmıştı. Femen grubu bu gelişimi kutlamak için soyunmuştu.

Via: haberler.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~dMhDZ$RO

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply