Spokojnie na Ukrainie

Ukraińskie MSW zapowiedziało, że nie dopuści do bójek kibiców. Ministerstwo informuje, że dotąd nie doszło do żadnych znacznych incydentów w związku z Euro 2012.

Minister spraw wewnętrznych Witalij Zacharczenko wymienił między innymi, zatrzymanie działaczek feministycznego ruchu FEMEN, które chciały topless wedrzeć się na stadion Olimpijski w czasie meczu Ukraina-Szwecja. Tego samego dnia milicja zatrzymała 13 Ukraińców, którzy mieli zamiar pobić Rosjan w strefie kibica. Najczęściej obcokrajowcy padają jednak ofiarą kieszonkowców i oszustów sprzedających im fałszywe bilety na Euro 2012.  

Witalij Zacharczenko powiedział, że reszta incydentów była banalna: pijany kibic wchodził do hotelu, nie zauważył szklanych drzwi i rozbił je. Inna osoba też przesadziła z alkoholem w upalne dni i rozbiła okno. Też została ranna.   

Według MSW, na Ukrainie w przebywa obecnie ponad 72 tysiące kibiców. Najwięcej w ukraińskiej stolicy.

Via: radio.katowice.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~7RioI$18S

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply