Tecavüz kararına FEMEN eylemi

15 yaşındaki bir kıza tecavüz ettikleri gerekçesiyle şehir mahkemesi tarafından suçlu bulunan 15-16 yaşlarındaki 6 genç, ağır ceza mahkemesinde delil yetersizliği nedeniyle serbest bırakıldı. İsveçliler karara itiraz ederek 70 bin imza topladı ve mahkemeye sundu.

Feministler sosyal paylaşım sitelerinde karara itiraz ederek “şayet mahkeme tecavüzcüleri cezalandırmaz ise biz cezalandırırız ve biz de onlara tecavüz ederiz” cümlelerini yazdılar. Bununla da yetinmeyen feministlerden ikisi ağır ceza mahkemesi binasına gelerek üstsüz eylem yaptılar. Eylemci feministler mahkemenin güvenlik elemanları tarafından binadan çıkarıldı.

Üstsüz eylem yapan iki genç kız, “Biz tecavüzcülerin cezalandırılmalarını istiyoruz. En azından savcının karara yüksek mahkemede itiraz etmesini bekliyoruz Aksi takdirce biz onlara tecavüz ederek cezalandıracağız. Davanın yüksek mahkemeye taşınması için 70 bin imza topladık” dedi. 

Via: hurriyet.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~O6PQe$4Gc

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply