THY hosteslerinden İslam’a hakarete şampanyalı destek!


TIMETURK / Haber Merkezi

Dünyanın dört bir yanında yaptıkları eylemlerde kutsal dinlere hakaretleriyle dikkat çeken ve THY çalışanları için "Gökyüzünde İslamlaşmaya hayır" kapmanyasını başlatan Ukraynalı örgüt FEMEN'e bazı THY çalışanlarının destek verdiği ortaya çıktı.

FEMEN'in üyeleri Japon televizyonunda yayınlanan "Bazooka" programına katıldı. FEMEN'ciler Tokyo yolculuklarında yaşanan ilginç bir olayı da internet sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında paylaştı.

Sitede yer alan nota göre, FEMEN üyeleri Tokyo'ya Türk Hava Yolları'na ait tarifeli bir uçakla gitti. Yolculuk sırasında uçağın kabin ekibi, FEMEN üyelerini tanıdı.

Kırmızı rujun uçaklarda yasaklanmasının tartışıldığı dönemde verdikleri destekle ilgili THY çalışanlarının kendilerine teşekkür ettiğini belirten FEMEN üyeleri, "Bize sıcak sözler ve şampanyayla teşekkür ettiler" dedi.

FEMEN üyeleri notun sonuna "Türk kadınlarına özgürlük! Gökyüzünde İslamlaşmaya hayır" notunu da düştü.

"HAVADA İSLAMLAŞMA KOKUSU VAR!"

FEMEN, geçtiğimiz Mayıs ayında internet sitesi üzerinden yayınladığı duyuruda, "FEMEN, şirket yöneticilerin İslamcı icatlarını protesto eden Türk Hava Yolları şirketi hosteslerine destek vermektedir" denildi.

İki FEMEN üyesi ellerinde Türk bayrakları, kafalarında hostes şapkaları, dudaklarında kırmızı rujlarıyla kameralara poz verdi. FEMEN’cilerin vücutlarındaki “My lips, my decision” (Benim dudaklarım, benim kararım) cümlesi dikkat çekmişti.

FEMEN’in İslam'a hakaret eden kampanyasının tam metni ise şöyle:

"Yeni kurallar doğrultusunda, şirketin çalışanlarının iş saatlerindeki makyajlarında kırmızı ruj kullanma hakları yok. Dahası, şirketin imajını daha namuslu bir hale getirmek amacıyla görünüşleriyle ilgili bir dizi başka kısıtlamaya daha maruz bırakıldılar. FEMEN, Türkiye laik bir ülke olana kadar, böylesi kadın düşmanı standartların havayolu temsilcilerine uygulanmasının kabul edilemez olduğuna inanıyor ve Türk Hava Yolları’nın kadın çalışanlarıyla dayanışmasını ifade ediyor ve bu kadınların kadınsı olma hakkının altını çiziyor. Tehlike: Havada İslamlaşma kokusu var!"

"FEMEN TÜRKİYE'DEN KUR'AN'A HAKARET!" HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Via: timeturk.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~lkUVc$4UO

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply